Kadir Canpolat’tan Celal Şengör’ün Osmanlı’ya Hakaret İçeren Açıklamalarına Tepki

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, prof Celal Şengör’ün açıklamalarına tepki gösterdi.

Konu İle alakalı yazılı açıklama yapan Canpolat, “Osmanlı bir Balkan devletiydi. Osmanlı’nın konuştuğu dil Balkan diliydi.” diye açıklamalarda bulunan Prof Celal Şengör’e “Osmanlı’yı aşağılamaya çalıştı” diyerek tepki gösterdi.

Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat’ın yaptığı yazılı açıklamada şunlara değindi; “Prof Celal Şengör Osmanlı Devletine “İmparatorluk” olduğunu söyleyerek birinci hakaretini yapmış Devleti Aliyi emperyalist olarak göstermiştir. İkinci hakaretinde ise Osmanlı Devletinin Anadolu devleti olmadığını ve Balkanlar’a ait bir devlet olduğunu dahi dilinin bir Balkan dili olduğunu söylemiş Anadolu’nun bağrı söğüt’te kurulan bu eşsiz devleti ve medeniyeti tahkir etmeye çalışmıştır. Kendisi art niyetli değilse Osmanlı’ya karşı bir husumeti yoksa bu iddialar neyin nesidir? Her fırsatta geçmişine küfreden hakaret eden hainlere şahit oluyoruz. Bıkmadılar bu Osmanlı düşmanlığından. Bunların ne Osmanlı’dan nede Cumhuriyetten nasiplenemediği apaçık ortadadır.
Dışkı yemesiyle gündeme gelen prof jeolog Celal Şengör bu kez çok farklı şekilde Osmanlı’ya karşı bir halt yemiştir. Bu yediği halt dışkı yemeğe benzemiyor. Söz konusu Osmanlı, Bizim ecdadımızdır. Anenelerimizi ben törelerimizi bir kenara koyamayız. Türkiye’yiz çok şükür ama Osmanlıya da hakaret etmeyeceğiz. Ecdadımızın ve Anadolu şehitlerimizin tamamının kemiklerini sızlatmıştır. Bu garer Şahsiyetin anormal davranışları bir ilk değildir. Dini ve kimliği mübhem olan bu tipler topluma telafisi olmayacak kin ve nefret sarfetmektedir.
Bu ve benzeri dışkı yiyen ve kendi ecdadına iftira atacak kadar haltlar karıştıran sözde eğitim ve bilim insanını kınıyor yüce milletimizin taktirine havale ediyoruz.”

Bunları da sevebilirsiniz