Kadir Canpolat, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Canpolat, mesajında, “23 Nisan 1920’de açılışını ilan ettiğimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi, bağımsızlık yolunda ortaya koyduğumuz iradenin, imkansızlıkları aşan birlik ve beraberliğimizin, istiklal aşkınızın ve istikbale olan sarsılmaz inancımızın, aynı zamanda en kıymetli hazinemiz çocuklarımızın da bayram sevincini yaşamalarına ve bütün dünya çocukları arasında dostluk, kardeşlik ve sevgi bağlarının güçlenmesine vesile olmaktadır, hiçbir şart ve koşulda ödün vermediğimiz milli ruh ve karakterimizin vücut bulmuş simgesidir.” ifadelerini kullandı.

Kadir Canpolat`ın mesajı şu şekilde:

“Her nesil sonrakine daha iyi bir Türkiye devretmekle mükelleftir. Türkiye’yi ancak bu şekilde inşa edebiliriz böylelikle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yılını, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum”.

23 Nisan 1920, vatanımızın dört bir tarafının işgal edildiği, milletimizin yok olmanın eşiğine geldiği hayati bir dönemde, Türk Milletinin yeniden şahlanışının timsalidir.”Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla Kurtuluş Savaşını başlatan aziz milletimiz, tüm imkansızlıklara rağmen, ayağına pranga vurulmasına izin vermemiş, o çetin mücadeleyi zaferle neticelendirmiştir. İstiklal Harbimizin karargahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, aynı zamanda bağımsızlığımızın sembolüdür. Milli egemenlik kavramı hep korunmuş ve milli iradeyi tehdit eden veyahut kesintiye uğratan darbe kalkışmaları tarihin karanlığına gömülmüştür. En son 15 Temmuz’da milli iradeye tasallut eden hain FETÖ terör örgütü ve uzantıları gereken dersi alarak milli iradenin ve milletin cesaretinin altında ezilmiş ve Gazi Meclis bu darbe kalkışmasından daha da güçlenerek çıkmıştır. İşte bu anlayışla bizler de, milli iradeye musallat olan güçleri bertaraf etmenin, çocuklarımıza daha huzurlu ve güvenli bir gelecek bırakmanın mücadelesini veriyoruz.

23 Nisan 1920 ruhu, bağımsızlık azmimiz ve kararlılığımız, birlik ve beraberliğimize olan inancımız gelecek nesillere aktaracağımız en büyük emanetimizdir. Tarihimizde bir dönüm noktası olan 23 Nisan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi, milletimizin çocuklarımıza olan inancının bir sembolü olmuştur. Bu, milletimizin geleceğinin sizlerin avuçlarına bırakılması demektir. Bu, devletimizin sizlere olan inancının bir sembolüdür, bir ifadesidir. Bu, ülkemiz çocuklarına verilen aslında bir önemin işaretidir.. İnşallah sizler çalışkanlığınızla, başarılarınızla, heyecanınızla Türkiye’yi çok daha ileri aşamalara taşıyacaksınız. Sizlerin ellerinde bu ülke dünya sahnesinde hak ettiği konuma ulaşacaktır. Kıymetli çocuklar umutlarınızı hiçbir zaman yitirmeyin, her yıl büyük bir coşku ve heyecan içerisinde kutladığımız, Atatürk’ün sizlere armağanı olan 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl evlerimizde kutlayacağız ama heyecanınızın sönmesine asla izin vermeyin, hayallerinizin önüne hiçbir engel koymayın içinde bulunduğumuz şartlar bu gurur ve coşkuyu doyasıya kutlamamıza engel değil.

“İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bu müstesna bayramını gönülden tebrik ediyorum.”

Külliye Haber Ankara

Bunları da sevebilirsiniz