Kadir Canpolat: “Türkiye, Kürt ve Arap Vatandaşlarının İstikbali İçin Sınır Ötesinde”

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat: “Türkiye, Kürt ve Arap Vatandaşlarının İstikbali İçin Sınır Ötesinde”

Canpolat: “Türkiye Cumhuriyeti ulusal güvenliğinin gereği olarak, dindaşları gibi soydaşlarını bölge halkını terör örgütlerinin ve ABD’nin hegemonyasından kurtarmak için, sınır ötesinde güvenlik bariyerleri oluşturmak adına “Barış Pınarı” Operasyonu’nu yapmak zorunda kaldığını görüyoruz.

Bugünden itibaren Mehmed’çiğimizin ve Peygamber Ocağı olarak tanımladığımız gözbebeğimiz Türk Ordumuz için siyasi hesapları, hırslarımızı, siyasi görüş ayrılıklarımızı ve maddesel planlarımızı bir kenara bırakarak, vatandaşlık bilinci ve olgunluğuyla yurt içinde sükunetin sağlanmasında her türlü katkıyı sergileyeceğiz. Türk ve Dünya Milletleri adına, bu günden itibaren hain terör örgütlerinin yurtiçinde bulunan sempatizanları, üyeleri, etki ajanları, militanları, uyuyan hücreleri ve her türlü yayın ve yayım organları iş başına geceçektir. orman yangınları, kundaklamalar, sokaklarda kışkırtıcı davranışlar, parti binalarına saldırılar, siyasi suikastler, hassasiyetleri kaşıyıcı davranış ve saldırılar, sosyal medyada yanıltıcı ve yanlış paylaşımlar gibi pek çok hain faaliyetlerle toplumu hareketlendirmeyi, iç karışıklık ve hatta iç çatışma ortamını hazırlamaya büyük gayret göstereceklerdir..

Hepimiz bu tip durumlara hazırlıklı olup, yetkili, güvenilir ve resmi makamların beyanatlarını esas alarak yurt içindeki sükuneti sağlamalıyız.

Hepimiz güven ortamını tesis etmek adına birer istihbarat elemanı gibi şüpheli görülen her türlü şahıs, olay, paylaşım gibi olgularda ilgili makamlara ihbarlarımızı yapmalıyız. Toplumu hareketlendirmeye yönelik olarak şehrimizin kalabalık meydanlarında harekete geçmesi muhtemel provokatörlere karşı uyanık olmalıyız…

Osmanlı Ocakları olarak devletimizin ve Milletimizin vereceği türlü göreve hazırız.” Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz