KADİR CANPOLAT: “OLASI TÜRK-RUS SAVAŞI ANCAK ABD VE BATI’YA YARAR”

Suriye’de yaşanılan gerginlik nedeniyle Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat yazılı açıklamada bulundu.

Türkiye’yi canı pahasına savunan şehitlerimiz için “Şehitlerimizin intikamı en sert şekilde alınmalıdır.” diyen Kadir Canpolat şöyle devam etti:

“Büyük milletimizin başı sağolsun. Şehitlerimizden dolayı yüreğimiz yanmaktadır. Türkiye’yi canı pahasına savunan Şehitlerimizin intikamı en sert biçimde alınmalıdır.”dedi.

“OLASI TÜRK-RUS SAVAŞI ANCAK ABD VE BATI’YA YARAR”

Osmanlı’dan bugüne Türk-Rus savaşlarının iki tarafı da yarar getirmediğini bu savaşlardan sadece Batılı ülkelerin karlı çıktığını savunan Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat; ”Bugün yaşanılacak olan olası Türk-Rus savaşı iki ülkeyi de fayda getirmez, ABD’ye ve Batıya yarar,Rusya bu duruma dikkat etmelidir” dedi.

Kadir Canpolat şunları söyledi:

“Osmanlı’dan bu yana tarihte bir çok kez Türk-Rus savaşı olmuştur. Fakat bu savaşlardan ne Rusya nede Osmanlı karlı çıkmıştır. Osmanlı ve Rus savaşlarından karlı çıkan sadece Batı olmuştur.

Bu savaşlardan Türkiye’de Rusya’da tarihten ders almalıdır. Bugün yaşanılacak olası bir Türk-Rus savaşı iki ülkeyi de yarar değil zarar verir.

Böyle bir durum en çok ABD ve Batı’ya yarar sağlar. Uyanık olunmalıdır.Rusya bu duruma dikkat etmelidir.”dedi.

“ABD PROVOKASYONLARI SONUCU RUS UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ, KARLOV SUİKASTI YAPILDI”

Davutoğlu zamanında yanlış Rusya ve Suriye politikalarını eleştirdiklerini hatırlatan Canpolat şunları söyledi:

“Davutoğlu zamanında Türkiye’nin yanlış Rusya politikasını eleştirdik.ABD provokasyonları sonucu Rus uçağı düşürüldü. Karlov suikastı yapıldı.

ABD ,Rusya ve Türkiye’nin arasını açmaya çalıştı,beceremedi. Fakat iki ülkede bu provokasyona uymadı. Provokasyonları alt etmesini bildiler. Hatta daha çok beraber hareket ettiler.

Bugün de böyle olmalıdır. Türkiye ve Rusya, ABD’nin provokasyonlarına alet olmamalıdır.”dedi.

“ABD VE NATO YANGINA SU DÖKEMEZ”

Türkiye ve Rusya krizinde “ABD ve Nato’yu göreve çağırma” girişimlerini de değerlendiren Kadir Canpolat; “ABD ve Nato yangına su dökemez “ dedi.

Kadir Canpolat:

“Türkiye ve Rusya krizi ortaya çıkınca görüyoruz ki Dünya’da ne kadar Amerikancı ve Fetö’cu varsa sevinç çığlıkları atmakta, bayram etmektedirler. Türkiye ve Rusya arasında krizi çıkartan da ABD ve Nato’dur.

ABD ve Nato’dan yardım değil zarar gelir.
15 Temmuz’u, ABD ve Nato’nun çıkardığını bilmiyor muyuz?
ABD ve Nato’nun sınırlarımızda kukla devlet kurmaya çalıştığını bilmiyor muyuz? Bu nedenlerle ABD ve Nato’dan yardım beklemek anlamsızdır. ABD ve Nato yangına su dökemez “dedi.


“PUTİN, İSRAİL LOBİSİNİN VE DANIŞMANLARININ OYUNUNA GELMEMELİ”

Bu olaylarda Rusya’nın da hatalı olduğunu değerlendiren Osmanlı Ocakları Genel Başkanı,”Rusya Türkiye görüşmeyerek,diyalog kurmayarak hata yaptı.” dedi , Rusya’daki İsrail lobisine işaret etti dedi:

Kadir Canpolat:

“Türkiye,ABD’nin tüm bütün baskılara rağmen Rusya ile Türk Akımı projesine imza atmıştır. Nükleer santrallerin ihalelerini Rusya vermiştir. Yine tüm baskılara rağmen S-400’ leri almış,Suriye’deki Amerikan varlığını kırmıştır. Bunlar kolay şeyler değildir. Türkiye ABD baskılarına rağmen bunları yapmıştır. Bunları da görmemiz ve dillendirmemiz şarttır.

Ama görüyoruz ki nasıl Türkiye’de Fetö varsa Rusya’dada İsrail lobisi vardır.
Bu iki lobi Amerikan çıkarlarına hizmet ediyorlar. Türkiye ve Rusya’yı karşı karşıya getirmek istiyorlar.

Rusya’da çok güçlü İsrail lobisi var. Bunlara fırsat verilmemeli.

Türkiye Astana sürecine, Soçi Antlaşmasına sıklıkla vurgulayan taraftır.
Görüşmeye,diyalog kurmaya çalışan taraftır.
Ülkemiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız bu noktada doğru adım atmaktadır.
Türkiye’nin isteği de çok basit bir istektir.

Fakat Rusya’daki İsrail lobisi, Türkiye’nin görüşme – diyalog kurma çabalarını baltalamaktadır.
Bu lobi nasıl 90’lı yıllarda ABD ve İsraille bir olup Sovyetler Birliğini yıkmaya çalıştıysa, o kadar güçlüyse, bugünde güçlüdür.

İsrail lobisi Türkiye’yi ,ABD’nin yanına atmak için çalışmaktadır. Rusya ve Sayın Putin bunlara fırsat vermemeli. Sayın Putin Danışmanlarının oyununa gelmesin.”dedi

Bunları da sevebilirsiniz