Kadir Canpolat;” Milletimizin Kümliği Çanakkale’dir.”

KADİR CANPOLAT
MİLLETİMİZİN KİMLİĞİ ÇANAKKALE’DİR.

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, İstanbul İl Başkanlığı teşkilatı ile birlikte 8 Mart Şehitleri anma ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl dönümü dolayısıyla Şehitler Anıt’ın da düzenlenen törene takıldı. Cumhurbaşkanını her koşulda destekleyici olarak bilinen bir Sivil Toplum Örgütü olan Osmanlı Ocakları Çanakkale’de bu anlamlı törene katılarak milli ve manevi değerlerimize sahip çıkılacağı mesajı verildi.

İstanbul Osmanlı Ocakları medya birim Başkanı Erdem Talaş’ın yaptığı yazılı açıklama göre;
Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat ve teşkilat yöneticileri şehitler anıtında buluştu. İstiklal marşı, kuran tilaveti okuyarak şehitlerimizin rahmet ve minnetle anıldı.

Canpolat, yaptığı basın açıklamasında; “Hiçbir güç davamızdan, Cumhurbaşkanımıza olan bağlılığımızdan ve izlediğimiz bu hakikat yolundan bizi yıldıramayacaktır” diyerek konuşmasına şu şekilde devam etti.

“Çanakkale Zaferi, tarihe sığmayacak kadar büyük kahramanlık mücadelesinin gösterildiği eşsiz bir destandır. Çanakkale Destanının 102. Yıl dönümünün temelinde güçlü bir vatan millet sevgisi yatmaktadır. Kahraman Türk askerinin gözünü kırpmadan vatan toprakları için yattığını yeni neslimiz asla unutmamalıdır.

15TEMMUZDA BU RUH GÜNCELLEŞMİŞTİR

Tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, insanlarımızın şehadeti ve gaziliği pahasına kazanılan bu zafer, İstiklal Harbimize ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir yol taşı olmuştur.

Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, milletimize hem zaferi getirmiş, hem de Kurtuluş Savaşımız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu vermiştir.
Hepsinden önemlisi Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tıpkı 15 Temmuz gecesi gibi tüm dünyaya göstermiştir.

Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken milletçe verdiğimiz bir derstir. Milletimizin kimliğini Çanakkale’de bir kez daha ortaya çıkmış 15 Temmuz gecesi ise bu kimlik güncelleşmiştir.
15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında yaşananların, bir asır önce Çanakkale’yi yedi düvele mezar eden mücadeleci ruhun ne kadar taze, ne kadar diri olduğunu görülmüştür.
Atalarımızın son görevilerini yerine getirmiştir. Bizlerde konu vatansa son nefesimize kadar nöbette olacağız.” Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz