KADİR CANPOLAT: “BERAT ALBAYRAK’IN YANINDAYIZ”

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat;küresel sermaye güçlerine karşı Türk ekonomisini dimdik ayakta tutan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a destek açıklaması yaptı.

“Berat Albayrak’ın yanındayız” diyen Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat şunları ifade etti:

“Pandemi süreci Dünya ekonomilerine çok büyük zararlar vermesine rağmen, Türk ekonomisi en az zararla atlatmasını bilmiştir.

Pandemi sürecini başarılı bir şekilde atlatan Türk ekonomisinin bu sefer küresel finans merkezlerinin saldırılarına maruz kaldığını görüyoruz. Buna rağmen kıymetli Bakanımız Berat Albayrak; daha önce ekonomide göstermiş olduğu doğru adımlarla küresel finans merkezlerinin saldırılarını geri püskürtmesini bilmiştir.

Ülkemizi her alanda temsil eden yöneticilerimizin ekonomide de yapmış oldukları başarılarından dolayı ülkemiz ve milletimiz adına mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.

Özelikle esnaf, çiftçi, işçiye yönelik yapılan reformlar milletin ve kurumumuzun takdirini kazanmıştır. Kendisine yönelik saldırıların içteki ve dıştaki hainler tarafından yapıldığını düşünmekteyiz. Başarılı bir idare ve yönetim toplum tarafından desteklenmektedir. Biz de Sayın Bakanımız Berat Albayrak’ı destekliyoruz. Kendisinin içteki ve dıştaki tüm yapılara karşı yanındayız.

Türkiye bu saldırıları atlattığı gibi aynı zamanda ekonomide yerlileşme bütün hızıyla devam etmektedir. Sayın Bakanımızın gece gündüz çalışması ile tarımdan sanayiye, sanayiden milli savunmaya kadar her alanda yerlileşme hakimdir. Berat Albayrak liderliğinde hazırlanan 11. Kalkınma Planı 100 yılda hazırlanabilecek bir plandır.Üretim odaklıdır.

Önümüzdeki dönem milli güvenlikteki ve dış politikadaki yerli ve milli adımları artık ekonomide de göreceğiz.

11.Kalkınma Planıtarımdan hayvancılığa, istihdamdan sanayiye, madencilikten turizme, milli teknolojiden kadının ekonomiye katkısına kadar her alanda topyekün değişimin, üretimin ve atılımın adımı olmuştur.

Türkiye’nin yerlileşme hamlesine hiç kimse engel olamayacaktır. Böylece ekonomideki yabancı bağımlılık ortadan kalkacaktır.

Osmanlı Ocakları olarak bizler Sayın Berat Albayrak’ın yanında olduk ve bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz