“FETÖ TERÖRİST BAŞINA DERHAL ÖDÜL KOYULMALIDIR

OSMANLI OCAKLARINDAN DİKKAT ÇEKEN TALEP;
“FETÖ TERÖRİST BAŞINA DERHAL ÖDÜL KOYULMALIDIR”

Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat yaptığı yazılı açıklamada pkk gibi FETÖ elebaşı İçin yetkililere seslenerek “başına ödül konulsun” dedi.

 

Canpolat açıklamasında; İçişleri Bakanlığı, aranan terörist listesini güncellemeli, Listede 14 ayrı terör örgütüne dahil olan FETÖ’nün elebaşı gülen için belirtilecek bir ödülle bu teröristlere hallettiği muamele yapılmalıdır. 781 kişi Türkiye’de aranıyor. Fetullah Gülen ve Murat Karayılan gibi terör örgütü liderlerinin de aralarında bulunduğu teröristlerin başına ödül konulup özellikle belirtilmelidir.

PKK ve FETÖ başta olmak üzere Türkiye’de güvenlik güçlerinin terör örgütleriyle mücadelesi devam ediyor, İçişleri Bakanlığı da daha önce oluşturduğu aranan teröristlerin listesini güncelleyerek Son güncellemeye göre listede PKK, FETÖ, DEAŞ, DHKP-C, MLKP, El Kaide, Hizbullah, MKP, TKP, TİKB, THKP-C Acilciler, İslami Hareket Örgütü, Tevhid-Selam Kudüs Ordusu ve Vasat Terör Örgütü olmak üzere toplam 14 ayrı terör örgütünden toplam 781 terörist var. FG’nin bu listelerde olması yeterli değildir. Başına konulan ödül resmen belirtilmelidir.

FETULLAH GÜLEN KIRMIZI LİSTEDE

İçişleri Bakanlığı, aranan teröristleri ise ‘Kırmızı’, ‘Mavi’, ‘Yeşil’, ‘Turuncu’ ve ‘Gri’ olmak üzere 5 ayrı listede sıraladı. FETÖ lideri Fetullah Gülen, PKK liderleri Murat Karayılan ve Cemil Bayık, DHKP-C liderleri Musa Aşoğlu ve Zerrin Sarı gibi terörist başı ve örgütün üst düzey yöneticileri kırmızı listeyle aranıyor. Teröristlerin 40’ı kırmızı, 75’i mavi, 56’sı yeşil, 75’i turuncu ve 535’i de gri listede yer alıyor. Bu teröristler gibi arananlar arasında etkisiz hale getirilen terörist sayısının ise 30 olduğu belirtildi.

İHBAR EDENİN KİMLİĞİ GİZLİ KALIYOR

781 terörsitten herhangi birini gören, yerini bilen ya da yakalanmasını sağlayacak bilgiye sahip olanlar bizzat güvenlik güçlerine giderek, yazılı olarak, e-posta atarak ya da ‘Alo 156 Jandarma’, Alo 155 Polis İmdat’ ve ‘Alo 140’ terör hattını arayarak ihbarda bulunabiliyor. İhbarın ardından teröristin yakalanması durumunda komisyon tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından kimliği gizli tutulan ihbarcıya ödülü veriliyor. Vatandaşlarımız milli piyango oynayacağına bu tür vatan hainlerine karşı daha duyarlı ve dikkatli olmaları kendileri için iyi olacaktır.
Terörle mücadele vatandaşla el ele olursa daha isabetli ve neticeli bir girişim olacaktır.” Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz