Erzurum’da fetö’ye tepki Mitingi.

Osmanlı Ocakları Erzurum il başkanılığının organize etiği “Mili irade Sahip çıkıyoruz” isminde Erzurum’da çoşkulu bir şekilde Miting yapıldı.
Tōren mehter marşıyla çoşkulu şekilde devam başladı.
“Milli İradeye sahip çıkıyoruz” mitinginde bir konuşma yapana Osmanlı Ocaklarının Kurucusu ve Kurucu Genel Başkanı Sn Kadir Canpolat; “16 Nisan İstanbul ikinci Fethidir” dedi.

Canpolat sözlerine şöyle devam etti; “Bakın kardeşlerim Dedemiz Fatih İstanbul’u fethederken ne yaptı gemileri karadan yürüterek geçirdi.
Gemileri karadan yürütürken halat ipleri koptuğunda gemiler aşağıya düşmesin diye önüne elini, ayağını, bedenini koyanlar ve kaybeden oldu.
Dikkat edersek 15 temmuz gecesi de aynı şeylere benzer durumlar yaşamdı. Mesela tankların önüne yatanlar, tankları durdurmak isteyen vatandaşımız bize İstanbul’un fethini hatırlattı. Evet diyerek 16 Nisan’da yapılan referandumla İstanbul ve tüm Anadolu yeniden fethedilmiş oldu. kardeşlerim, bu bağımsız mücadelesinin asıl örneğidir.
Avrupa, Ülkemizin direnişini ve dirilişini kıskanıyor. Bakin bir hadsizin profesör çıkmış Devlet Başkanımız hakkında suikast çağrısı yapıyor. Sōzde Faşizanlığı kınayan AB soruyorum bu Faşistlik değilde nedir? kıymetli Hemşehrilerim Erzurum’lu olduğunu ifa eden terōrist başı Fetö Sen ne Erzurum’da isteniyorsun, nede Doğum yerin olan kōyde istenmiyorsun. Dadaşlar Senin 16 Nisan’da Defterini dürdü. Bu millete mal olmuş Er doğmuş, Er yaşamış, Er gibi adam gibi ölecek devlet yöneticilerimizle uğraşmaktan vazgeç. Kendine gel ülkemizi karıştırmaya ne hakkın var? partilerde fetöcü birileri evetçi gözükse de, hayır için çalıştılar. Biz Doğu Anadolu’yu ve Güney Doğu Anadolu bölgesinde 16 Nisan için çalışırken partililer gibi yan gelip yatmadık. Bütçesiz, sermayesiz üye aidatı dahi almadan bu davaya sahip çıkarken, birilerinin devasa bütçesi olmasına rağmen çalışmadılar. Erdoğan Ak partinin başına geçmeden bu sorunların çözüleceğine inanmıyoruz. Biraz önce devletimizin ve milletimizin istikrar ve güveni için Erdoğan’ın Ak partiye geçmesini bekliyoruz. Dedi. Daha sonra Başkan Canpolat Beraberindeki Bölgeden, il ilçe başkanları ve yōnetimleriyle birlikte, Erzurum’da bulunan Kızılay Kan bağış Tırına geçerek Kan bağışında bulundu ve Erzurum’dan Şırnak’ta silahlı saldırıya uğrayan teşkilatlarına ziyaret için Erzurum’dan Şırnak’a ayrıldı.

Bunları da sevebilirsiniz