Erzurum Osmanlı Ocakları il Başkanlığına mhp’den bir yıldız daha kaydı.

Osmanlı Ocakları Erzurum il BaşkanlığınaMhp’den Bir yıldız kaydı.
Osmanlı Ocakları Erzurum il Başkanlığına Mhp’nin eski ağır siyasetçilerinden ‘’Ayhan Yıldız’’ atandı.DSC00626
Osmanlı Ocakları Genel Merkez, Basın ve iletişim Başkanı Mahmut Aktaş’ın yaptığı açıklamada: Daha önce MHP’den Erzurum Yakutiye ilçesi meclis üyeliği, Erzurum Yenişehir İlçesi Ülkü Ocakları Başkanlığı, Erzurum Ülkü Ocakları İl yönetimi, Bursa Yıldırım Ülkü Ocakları yönetimi ve Erzurum MHP Belediye Başkan aday adaylığı yapan Ayhan Yıldız’ın Erzurum İl Başkanlığına atandığını duyurdu.
MHP Teşkilatı içerisinde yaptığı başarılı çalışmalarla isminden sıkça söz ettiren Ayhan Yıldız MHP den istifa ederek, Osmanlı Ocaklarına katılmıştı. Ardından Erzurum il Başkanlığına atanan Ayhan Yıldız Bugün düzenlenen törenle Erzurum İl Başkanlık mazbatasını aldı.
Osmanlı Ocakları Genel Merkezinde yapılan törenle yeni görev mazbatasını alan Ayhan Yıldız şunları söyledi:
Bizi bu göreve layık gören değerli Genel Başkanım Sayın Kadir Canpolat’a teşekkür ederim. Görevimin üstüme yüklediği vazifenin bilincindeyim. Bu ağır ve bölgesinde milliyetçi bir kardeşlik ruhunun başkenti olan Erzurum’da, Osmanlı Medeniyetini yaymak ve çoğaltmak için büyük bir ivedilikle gece ve gündüz demeden dava kardeşlerimizle bu şuuru yaşatacağız inşallah. Bu misyonun Osmanlı ahlakı ve erdemini tekrar diriltme harekatı olduğunu bilerek, MHP de görmediğim ve bulmadığım ecdadımıza ,Osmanlımıza bağlı ve samimi olan değeri Osmanlı Ocakların’da gördüm .Üzerime aldığım bu vazifeyi en iyi şekilde şerefli dava kardeşlerimle birlikte hareket ederek büyüteceğiz dedi.
Tören mazbatası sırasında Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkan Kadir Canpolat ‘a konuyla ilgili açıklamada şunları söyledi: Osmanlı ruhunu taşıyan ve MHP ‘den istifa ederek aramıza katılarak büyük sevinç yaşatan Ayhan Yıldız kardeşimize teşekkür ederim . Kendisinin yeni görevinde,bizlere tecrübeleri ve aydın fikirleriyle engin ufuklara yelken açtıracağından hiç bir kuşkum yoktur.Osmanlı Medeniyetini, kültürünü, tarihini yaşayan ve yaşatan her birey bizim dava kardeşimizdir. Bu örnekte ’de en güzel duruşu sergileyenlerden biri olan Ayhan Yıldız kardeşimi tebrik ediyorum. Görevinde geçmişteki engin deneyimleriyle başarılarına tekrardan söz ettireceğine ve öncülük vasfıyla bir çok kardeşimize de rehber olacağına da canı gönülden inanmaktayım dedi.
Ardından Kadir Canpolat Osmanlı Ocakları Genel Merkez ,Bölge ve Birim Başkanlarıyla biraraya gelerek mazbatanın verildiği toplantı salonunda resim çektiler.

Bunları da sevebilirsiniz