Erdoğan’ı ve Ak partiyi tebrik ediyoruz.

Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti’ye üye olmasını ‘talihli bir an’ olarak değerlendirdi.

Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti’ye üye olmasını ‘talihli bir an’ olarak değerlendirdi.

Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’ye dönüşüne ilişkin yazılı açıklama yaptı. Canpolat, “Ak partiyi ve Erdoğan’ı tebrik ediyoruz” ifadesini kullandı. Açıklamasında “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu partinin başına geçmesi talihli bir andır. Ak Parti Erdoğan’la güven tazelemiştir” ifadelerine yer veren Canpolat, “Son dönemlerde yanlış faaliyetlerden yıpranan parti Erdoğan’la kendini yenileyecektir. özellikle FETÖ’den partinin arındırılması için çok önemli bir harekettir. Erdoğan’ın AK Partiye geçmesi, yeni dönemde de yeni Türkiye’yi inşa etmeyi sürdürecek yegane harekettir. Cumhurbaşkanımızın partiye dönüşü, yeni bir dönemin başlangıcıdır.Erdoğan Ak partinin 21 Mayıs’taki olağanüstü kongrede de genel başkan olacak olması teşkilatımız tarafından son derece olumlu karşılandı.

Sayın Erdoğan, ilk bakışta yadırganabilecek böyle bir yola girmesinde “işi ehline, görevi sahibinde” olması gerektiğini bir kez daha görmüş olduk.Türkiye’de demokratik yönetimin iki temel zaafı var.Birincisi, halkın sandıkta seçtikleri, Ankara’da iktidar olamadı. Asıl iktidar, vesayet sisteminin diktaların elinde oldu. Parlamenter sistem, onlara her türlü imkânı verdi. Nitekim bu vesayet diktaların , statüko bekçilerinden bazıları açıktan, ‘halk seçer, biz yönetiriz’ diye çok efelenmiştir. Vesayet sistemi sayesinde partilerin içi ile oynanır, milletvekili transferleri yapılır, milletvekili pazarlıkları ile bakanlıklar ulufe gibi dağıtılır. Terör azdırılır, ardından darbeciler “kurtarıcı” olarak darbe yaparlar. Yani milli irade sandıkta tecelli eder ama yönetimde söz sahibi olamazdı. Bu sorun 16 Nisan’daki tarihî ‘Evet’ ile giderildi. Artık vesayetin güç odakları, bilhassa medyayı kullanarak Parlamento’da iktidar oyunları oynayamayacak olması her ne kadar ana muhalefet partisi karşı çıksa da tarihe karıştı. Türkiye’yi yönetecek Hükümeti 5 yıllığına sandıkta halk belirleyecek. İstikrar içinde kalkınmanın zemini de sağlanmış olacak.

Biz Osmanlı Ocakları olarak Osmanlı Medeniyetini Ak partinin ciddi anlamda önemsediği kanaatindeyiz. Bu siyasi partinin balına Erdoğan gibi güçlü bir liderin geçmesi medeniyetimize hizmetin daha şık anlamda gelişeceği kanaatindeyiz. Bu yüzden Ak partinin ve Türkiye’nin bir kez daha değer kazandığının altını çiziyorum. Bu değeri yapılacak ilk seçimlerde sandığa yansıyacağının garantisini verebilirim. Artık Ak partini oy oranları yüzde 50’den aşağıya düşmeyeceğini göreceğiz.Böylelikle kazanan ülkemiz be milletimiz olacak tekrar hayırlı uğurlu olsun” şeklinde değerlendirme yaptı.

 

Bunları da sevebilirsiniz