Engelliler ve Ümet Genel Başkanları Osmanlı Ocakları’nda!

Uluslararası Engelliler Eğitim ve Kültür Dernek Genel Başkanı Murat Kozanoğlu, Ümed,(Ümmeti Muhammed Derneği) Genel Başkanı ve Osmanlı Ocakları Derneği Kurucuların’dan Şahin Baran bu gün Osmanlı Ocakları Genel Merkezine gerçekleştirdikleri ziyarette,Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat’ı dernek çalışmaları hakkında bilgilendirdiler.
Genel Başkan Canpolat,Uluslar arası Engelliler Dernek Genel Başkanı Murat Kozanoğlu ile Türkiye’de engellilerin yaşadığı sorunları konuştular.Canpolat,Kozanoğlu’na Avrupa Şampiyonu olan AMPUTE takımından gurur duyduğunu ifade ederek tebriklerini sundu.
Engelliler için engel olmamalı değerlendirmesini yapan Canpolat,Osmanlı Ocaklarının üstlendiği misyon gereği,Osmanlı Kültürün’de engellilerin apayrı bir yeri olduğuna dikkat çekti ve bu konuda yapılacak çalışmalara katkı sunacaklarını söyledi.
Öte yandan dernek merkezi Van’da bulunan Ümed Genel Başkanı Selami Öztürk ile de bir süre sohbet eden Canpolat,Ümed’e kitap yardımında bulunacaklarını belirtti.
Osmanlı Ocakları kuruluşunda emeği geçen Şahin Baran Canpolat’a Osmanlı Ocaklarının yaptığı milli çalışmalarda gönüllü destek verdiğini dile getirdi. Görüşme sonunda Murat Kozanoğlu,Selami Öztürk ve Şahin Baran görüşmenin çok olumlu geçtiğini ifade ederek,Osmanlı Ocakları’nın faaliyetlerini desteklediklerini Genel Başkan Kadir Canpolat’a ilettiler.

Bunları da sevebilirsiniz