Elazığ Osmanlı Ocakları Açıldı

Kurucu Genel Başkan Kadir Canpolat’ın katılımlarıyla Elazığ Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı resmen hizmete başladı.

Osmanlı Ocakları Genel Başkan Basın Danışmanı Muhammed Yavaş konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada “Osmanlı Ocakları’nın 72. İl Başkanlığı’nın hizmete girdiğini kaydetti.

Elazığ Merkez Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleşen tören Kuran tilavetiyle başladı.

Dualar eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu.

İl Başkanlığı’na atanan Yunus Demirel konuklarını şiirlerle karşılama konuşması yaptı. Ardından Osmanlı Ocakları Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’na atanması için ismi geçen Bilal Osman, teşkilat yapısı ve ocağın misyonu ve vizyonu hakkında bilgi verdi.

İstanbul Teşkilat Başkanı olan Cahit Celayir ise memleketi olan Elazığ İl Başkanlığı’nın açılış töreniyle alakalı kürsüye davet edildi.

Celayir, konuşmasında:” Teşkilatımızı durdurmaya çalışıyorlar, bizi engellemeye çalışıyorlar, bu salonu dahi bize devlet büyüklerimizin baskısıyla veriyorlar. Kefenli liderin kefenli askerlerini yıldıramayacaklar” dedi.

Kürsüye en son davet edilen Genel Başkan Kadir Canpolat ise “YA FATİH’İ GERİ VER YADA EEDOĞAN’A GÜÇ VER ALLAH’IM” dedi.

Canpolat konuşmasına şöyle devam etti: ”Bize yeni fetihler ve zaferler gerekiyor, bu yüzden ya Fatih’i geri ver, Yada Erdoğan’a güç ver Allah’ım. Osmanlı medeniyetini yurtta ve dünyada yeniden barış ve kardeşlik adına yaşatmak istiyoruz. Osmanlı medeniyetini yaşamak ve yaşatmayı hedefleyen Osmanlı Ocakları’nın yeni bir il temsilciliğini açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetin değerlerinde, Ecdadın izini süreceğiz. Tüm İlçe ve beldelerde dahi hanelerde olması gereken teşkilatımızı bir anane ve kültür abidesiyle var edeceğiz.”

ABD ORTADOĞU’YU TERÖR YUVASI HALİNE GETİRDİ!

Gündemdeki konulara da değinen Canpolat, ABD’ye yüklendi.

”Osmanlı’nın dünya yönetimini taklit eden ABD, orta doğuya kardeşlik, birlik ve beraberlik yerine aile kavgalarını getirdi. Müslüman alemine fitne tohumunu serperek bölgeyi terör yuvası haline getirdi. Osmanlı döneminde etnik kimlik ve diğer din ve dil ayrımcılığı yapılmadan yürütülen sistem şimdilerde yerini savaş ortamına bıraktı. Müslümanlar tahkir ediliyor. Osmanlı Ocakları önce yurtta daha sonra Türk devletlerinde ve nihai dünya genelinde büyük bir teşkilat olma yolunda ilerlediğini görüyor ve gurur duyuyoruz. Teşkilatımızın ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde karşılığının olması ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor.” dedi

CUMHUR İTTİFAKINA DESTEK VERECEĞİZ!

Siyasete de değinen Canpolat, Cumhur İttifakı’na destek dedi.

”15 Temmuz’da olduğu gibi o ruh ve manada 16 Nisan’da teşkilat yapımız ve tüm kademeler gece gündüz çalışıp ülke istikrarına gücümüz nispetinde katkı sağladık. Yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir bütçemiz olmadan, yahut herhangi bir destek almadan ve bir şey beklemeden hizmet etmeye çalışıyoruz. Bölücü grupların karşısında yerli ve milli duruşumuzla model bir teşkilat olduğumuzu ve ülkemizin en büyük tam bağımsız bir STK’sı olduğumuzu da söyleyebiliriz. Geçmiş seçim ve referandumlarda Sayın Erdoğan’ın öncülüğündeki Cumhur ittifakı’na verdiğimiz desteği bu seçimlerde yerli ve milli adayların gösterilmesi durumunda Erdoğan’a verdiğimiz desteğimiz Ak Parti’ye yeniden verebiliriz.” ifadelerini kullandı.

MHP’YE TEŞEKKÜLER

Canpolat; “Elazığ Osmanlı Ocakları il Başkanlığı’nın açılışıyla yakından ilgilenen ve Cumhur ittifakı’na sahip çıkan başta MHP Lideri Sn Bahçeli’ye ve MHP Elazığ İl Başkanlığı’na teşekkür ederiz.” dedi

Konferans salonunda son bulan açılış programı Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı’nda devam etti. İl Başkanlığı binasına geçen kalabalık heyet Osmanlı Ocakları andını okudu.

Kadın kolları ve gençlik kollarıyla bir araya gelen Genel Merkez yöneticileri teşkilatın tüm yurtta olduğu gibi Elazığ’ın tüm İlçe ve beldelerde, mahallelerde teşkilatlanması istendi. Yoğun proğramı nedeniyle Genel Başkan Kadir Canpolat ve beraberindeki heyetin akşam saatlerinde Elazığ’dan Ankara’ya döndüğü bildirildi.

Bunları da sevebilirsiniz