DOĞU ANADOLU 1. BÖLGE BAŞKANLIĞI ERZURUM’A VERİLDİ.

OSMANLI OCAKLARI DOĞU ANADOLU 1. BÖLGE BAŞKANLIĞI ERZURUM’A VERDİLDİ.

Dünya genelinde teşkilat yapısını genişleten ve Türkiye genelinde hemen hemen her ilde ve altı ülkede teşkilatı bulunan Osmanlı Ocakları, Osmanlı kültürünü ve medeniyetini yaymak için teşkilat sayısını artırmaya devam ediyor. Bu bağlamda, Osmanlı Ocakları’nın Türkiye teşkilatlanmasında yeni atama gerçekleştirildi.
Osmanlı Ocakları Genel Merkezi Basın Birimi’nden yapılan açıklamaya göre Doğu Anadolu 1. Bölge Başkanlığı Erzurum’a verildi. Buna göre hem 1. Bölge Başkanlığına hemde Erzurum İl Başkanlığı görevine Ersin Akveranlı’nın atandığı bildirildi.

Ersin Akveranlı, Osmanlı Ocakları’nın kurulduğu günden beri Osmanlı Medeniyetini, Kültürünü yaşamak ve yaşatmak için çalışan ve ilk dergi çalışmalarını yürüten kuruculardan olduğu bildirildi. Aynı zamanda Ersin Akveranlı Osmanlı Ocakları dergisinin ilk yazı işleri müdürüdür.
Atamaların hem Türkiye’de hem de dünya genelinde devam edileceğini belirtilen açıklamada, Osmanlı Ocakları’nın, Osmanlı kültürüne hizmet etmek isteyen herkese kapılarının açık olduğu ifade edilerek, artık dadaşlar diyarı Erzurum’da da Osmanlı kültürü ve medeniyetinin yaşanması, öğrenilmesi ve öğretilmesi konusunda da yoğun çalışmaların yapılacağı dile getirildi.

Bunları da sevebilirsiniz