DİYARBAKIR OSMANLI OCAKLARI ÇOŞKUYLA AÇILDI.

Osmanlı Ocakları Diyarbakır İl Başkanlığı açılışı yapıldı. Açılışa Diyarbakır Ak Parti İl Başkanı, Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı, Bölge Kanaat önderleri, Muş, Ağrı, Şırnak ve Batman Osmanlı Ocakları İl Başkanları, Türkiye Gençlik Kolları Başkanı, Bölge Teşkilat Başkanı, Genel Merkez Yöneticileri ile Bölge halkının çok sevdiği Bucak Aşiretinin Reisi katıldı. Halkın yoğun ilgisinin olduğu açılışta Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat teşekkürlerini sunarken açılışa katılmayan MHP ve CHP yetkililerine sitemde bulundu.
HIZLA BÜYÜYEN OSMANLI OCAKLARI BÜYÜMEKTE NE SINIR NE DE BÖLGE TANIMIYOR
Türkiye’nin her bölgesinde her ilinde büyümeye giden Osmanlı Ocaklarına bugün bir yenisi daha eklendi. Osmanlı Ocakları Diyarbakır’da katılımın ve halkın ilgisinin yoğun olduğu İl Başkanlığının açılışını yaptı. İl başkanı Mehmet Savaş ve yönetiminin atamalarını yapan Kurucu Başkan Canpolat, ’’Hayır kampanyalarının sesini Amerika’dan, Avrupa devletlerinden özellikle Türkiye düşmanı olanlardan bağıra bağıra duyuyoruz. Diyarbakır’dan, Türkiye’den, Türk milletinin yaşadığı dünyanın her yerinden öyle bir evet diyeceğiz ki sandıkta %51 değil % 60 çıkacak ve biz dünyaya işte o zaman mesajımızı bağıra bağıra vereceğiz. Senelerce kürt sorunu dendi oysa bölgede ki kürt değil terör sorunuydu. Ben kürt kardeşlerimle olmaktan mutluluk duyuyorum. Biz bugün bir ocak da burada açtık bu çatı altında Mevlana’nın dediği gibi ‘ Gel ne olursan ol yine gel ‘ görüşüyle memleket insanlarımız için açtık. Biz açılıştan sonra gideceğiz burası onların evidir, birlik ve beraberliklerinin yuvasıdır. Hak bildiğimiz yolda bu güzel insanların bu denli ilgisini görmek bizleri sonsuz mutlu etti, Allah onlardan razı olsun.’’ açıklamalarında bulundu. Terörün yok etmeye çalıştığı Sur İlçesinde esnaf ziyaretinde bulunan Canpolat, halka referandum kararlarını sorarak EVET demelerinin onlara kazandıracağı sonuçlar üzerine sohbet etti. Bu gezi esnasında Canpolat, ‘’ Bakın insanlar kime ne diyeceklerini iyi biliyorlar. Birilerine teröre oy topluyorsunuz suçlamalarında bulunurken ne mutlu ki bize kimse teröre, teröriste oy topluyorsunuz demiyor. İşte bu yüzden 16 Nisanda Türkiye kazanacak biz kazanacağız.’’ dedi.

16 NİSANI ZAFERLE KUTLAYACAĞIZ
Katılımın yoğun olduğu açılış öncesi davul, zurna eşliğinde halaylar çeken Osmanlı Ocakları İl Başkanı Mehmet Savaş, ‘’ Tarihin, Osmanlının ve Sahabelerin izlerini taşıyan bu kadim kentte böyle bir vazifeye layık görülmenin mutluluğunu esas 16 Nisanda kutlayacağız. Gençlerimize, kadınlarımıza, annelerimize bu yolda bizlerle olmak isteyen herkese kapımız açıktır. Biz bu vazifeye bölge insanlarımız için getirildik. Attığımız her adım onlarla el ele ihlasla olacaktır.’’ diye belirtti.
Açılışta bulunan Kurucu Genel Başkan Canpolat ve beraberindekiler Batman Osmanlı Ocakları Teşkilat başkanının annesini Batman hastanesinde ziyaret edip, Bitlis programları için Bitlis’e hareket ettiler.

Bunları da sevebilirsiniz