Diriliş Gençlik Federasyonu Genel Başkanı Berivan Algın’dan Önemli Açıklama

1071 MALAZGİRT ZAFERİ ..!! AHLAT 1071 ZAFERİ OLDU SANIRIM…!!

Birileri..! 1071 etkinlikleri icin Malazgirt’e gelen konuklarımızla sosyal medyalarını veya önümüzdeki dönemlerde aday adaylıklarında kullanmak ve katma değer için özçekim yarışına girmişken..

BİLİYORLAR MI.?

Birileri de güçlü lobileriyle 26 Ağustos 1071 Zaferi kutlamalarında AHLAT ilçesinin her yıl yapılacak kapsamlı bu devlet kutlamalarından kendi adlarına tarih, turizm ve ekonomik olarak bir çok fırsattan ASLAN payını almış olduklarının farkındalar mı “Atı alan Üsküdar’ı Geçmiş” misali . Ayrıca dün alanda bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Ahlat’ta beş dönüm üzerinde sadece 1071 metre kare alanda kurulacak sultan sarayı oturağıyla etkinliklerinin merkezi olarak taçlandırılacağı müjdesini de Ahlatlılara’da Malazgirt’ten verdi. Biz de bu müjde verilirken ne yazık ki alanda ise kumanya paketleri ile şapka kapma yarışı vardi..! Binlerce araç konvoyları ile her ilden gelen misafirlerimiz ilçe merkezine uğramayıp ilçeyi ve esnaftan bir çöp bile almadan bir o tarafa bir bu tarafa tamamlanmamış Milli park alanında şaşkın şaşkın dolanıp durdular. Yine de organizasyon oturmuş durumda değildi ve Muş’un hiçbir kuruluşu etkinlikle söz sahibi değildi ve ETTİRİLMEDİ. Bu da çok acı bir durumdu.

SUÇLUSU KİM.

Başta Malazgirt halkının geçmişten günümüze tarihine umursamaz ve sahip çıkmayan tavrı ile Muş ili yöneten ” Siyasi, Bürokrasi, Stk’ların uyum içinde olmamaları ile birlikte bu gerekli kültürel çalışmalar yanında İlimize ve ilçemize Ekonomik Fırsatlar yaratacak güçlü lobi çalışmalarının zamanında yapılmadığını ve etkin rol aldıklarını düşünmüyorum ve özçekim meraklıları bilsinler ki Sizlerin nerede oturduğunuz ve kiminle resim çektirdiğiniz HALKIN umrunda değil. Halkımız için Hatice’den çok, NETİCE önemli. Bu arada, hava koşullarına rağmen alanı dolduran TÜM halkımızı ve gelen misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Üzüntüm o’dur ki bizlerin ayağına kadar gelen büyük tarihi bir fırsatı göz göre göre ALTIN Tepside Ahlat ilçesine sunduğumuzun farkındalar mı, 1071 zaferinin yaşandığı MALAZGİRT Ovası’nın kutlama alanı kumanya ve helva dağıtılan ve sadece protokol konuşmasının yapıldığı TAZİYE evi olarak. Bu organizasyona bu tarihin sahipleri olarak müdahale etmediğimiz müddetçe AHLAT ilcesi tüm firsatlari lehine çevirmiş merkez DÜĞÜN evi olarak görmeye devam edeceğiz. Yok kardeşim yok önce CAN sonra CANAN.!! Ayrıca bu önemli organizasyon sadece Okçular Vakfı’nın inisiyatifine bırakılmamalı, En azından etkin olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Yerel dinamikler bu organizasyonlarda kesinlikle söz sahibi olmalı ve aktif rol oynamalarına müsaade edilmelidir. Malazgirt’ten çok Ahlat’ın bu organizasyonda isminin ön plana çıkmasını çıkarılmasını bir Muş – Malazgirtli olarak hazmedemiyorum. Kamuoyuna Saygılarımla

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppFacebook MessengerCopy LinkPrint

Bunları da sevebilirsiniz