Davutoğlu AK Parti’den ihraç edildi Osmanlı ocakları bayram etti

Ahmet Davutoğluna AK Parti’den kesin ihraç İstendi.

AK Parti  merkez yürütme kurulu toplantısında Ahmet Davutoğlunun tedbirli olarak partiden kesin ihraç istemiyle merkez disiplin kuruluna sevkine oy birliği ile karar verildi.

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen merkez yürütme kurulu toplantısı sona erdi. Ahmet Davutğolunun Ak parti ‘içtüzüğüne aykırı eylem ve söz davranışlarında bulunduğu’ gerekçesi ile oy birliği ile partiden kesin ihraç talebiyle merkez disiplin kuruluna sevk edildi.

Bu haber Osmanlı ocaklarının yüzünü güldür.

Hatırlayacağımız üzere Davutoğlu Erdoğanı destekleyen ocağı hedef almıştı peki bu genelge ne içeriyordu özetle şu ifadelere yer verildi.

HİMAYE ETMİYORUZ

”Son zamanlarda kamuoyunda “Osmanlı Ocakları Derneği” olarak bilinen bir dernek tarafından, derneğin internet sayfası üzerinden yapılan ve gerçeği yansıtmayan bazı paylaşımları ve faaliyetleriyle Sayın Cumhurbaşkanı’mızdan ‘özel ve ayrıcalıklı bir himaye’ gördükleri gibi hak etmedikleri bir itibar ve desteği toplum nezdinde sağlamayı hedefledikleri, böylece haksız ve doğru olmayan, kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir algı oluşturmaya çalıştıkları, bu ‘özel’ ve ayrıcalıklı himaye görme algısının, art niyetli olarak daha da ileri götürüldüğü, kamu kurum ve kuruluşları nezdinde haksız ve kişisel çıkarlar sağlamaya yönelik olarak kullanılmaya çalışıldığı bilgisi edinilmiştir.

GEREĞİNİ YAPIN

Adı geçen dernek başta olmak üzere art niyetli kişi veya sivil toplum kuruluşlarına karşı daha dikkatli olunması; herhangi bir ayrıcalık tanınmadan, yasalar çerçevesinde ve sadece hak ettikleri ölçüde yardımcı olunması, yasalara aykırı ve haksız bir talep veya girişimleri söz konusu olduğunda da yasal yollara başvurulmasında tereddüt gösterilmemesi hususunda bilgilerini ve gereğini arz ve rica ederim.” Gibi ifadelere yer veriyoruz.

Bugün Davutoğluyla ilgili alınan ihraç kararıyla da görüyoruz ki bu genelgenin nasıl asılsız olduğunu Osmanlı ocaklarını cumhurbaşkanı ve Ak parti’den uzaklaştırmak amaçlı yapılmış bir oyun olduğunun bir ispatıdır.

Osmanlı ocakları genel başkanı bu ihraç üzerine bugün “Osmanlı ocaklarının bayramıdır “dedi.  Canpolat; Bu ihraç Osmanlı ocaklarının zaferidir, Ak parti’nin zaferidir, Türkiye’nin zaferidir.  Tarafımız belli, tavrımız net. Osmanlı kültürünü medeniyetini adaletini tüm Türkiye’ye Osmanlı ocakları olarak yayacağız, sevdireceğiz. Tüm zorluklara ne olursa olsun, kim olursa olsun göğüs gereceğiz tüm zorlukların üstesinden geleceğiz. Vatanımızı devletimizi hainlerin eline bırakmayacağız. Böylelikle görüyoruz ki tüm hainlerin gerçek yüzleri tek tek ortaya çıkıyor. Gereken cezayı bir bir alıyorlar. Cumhurbaşkanımızın etrafındaki hainler tek tek yok olacak. Vatanı ve milleti için çalışan adaleti, ahlakı, hoşgörüyü bilen dava arkadaşlarını satmayan insanlar toplanacaktır. En kısa zamanda Cumhurbaşkanımızın etrafına kısa bir zamanda içerisinde umuyoruz ki  Ak parti içindeki yeni düzlenmeler yapılmasını diliyoruz.

Bunları da sevebilirsiniz