ÇIĞLIĞI OSMANLI OCAKLARI DUYDU

Çalışmak için gittiği Gürcistan’da hayatını kaybeden Genco Ay’ın cenazesi Gürcistan’da kimsesizler mezarlığına gömülmek üzereyken, Babasının ölüm haberini duyan Nurcan Ay’ın feryadını Osmanlı Ocakları duydu.

Konu İle alakalı açıklamada bulunan Mardin Osmanlı Ocakları il Başkanı Ömer Karakuş; “ Bir bayan kardeşimiz bize feryadını duyurdu” dedi.

Karakuş açıklamalarına şöyle devam etti: ”Mardin’de babası yurt dışında vefat eden bir vatandaşımız Osmanlı Ocakları’na gelerek cenazenin yurt dışından Türkiye’ye daha sonra Mardin’e getirilmesini talebinde bulundu. Seçim üzeri siyasi partililerin adaylık süresindeki yoğunlukları nedeniyle biz bu işe el attık. Cenazeyi önce Gürcistan’dan Trabzon’a, sonra da Mardin’e getirip bizzat defin işlemleriyle de ilgilendik. Öte yandan açıklamada bulunan merhumun kızı Nurcan Ay yaptığı açıklamada;” Allah Osmanlı Ocakları Mardin İl Başkanı Ömer Karakuş’tan razı olsun. Biz babamız için onu aradık bizim için Mardin Belediyesine geldi, 10 gündür babam orada vefat etmişti, kimse sahip çıkmıyordu. Bende bir evladı olarak babamın orada kalmasına vicdanım el vermedi. Benim elimden başka bir şey gelmedi, Mardin Osmanlı Ocakları İl Başkanlığından yardım istedim onlarda sağ olsun oradan buraya kadar getirip birde defin işleminde bulundu cenaze namazını kıldılar. Allah Osmanlı Ocakları’nı kuran Kadir Canpolat ve emeği geçen herkesten razı olsun” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz