Canpolat’tan Çarpıcı Açıklamalar…

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı A.Kadir Canpolat Osmanlı Ocakları Ankara İl Başkanlığı açılışında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Canpolat yaptığı çarpıcı açıklama;”Bu kutlu görev biliyorsunuz vebal sorumluluk gerektiren bir görevdir. Herkese bu görevi veremiyoruz. Bazen de görev değişikliğine gidiyoruz. O görev değişikliğine gittiğimiz zaman arkadaşlarımızın kötü yönettiği anlamına gelmemektedir, bu bayrak yarışıdır bende yorulabilirim belli zaman sonra bu bayrak yere mi düşecek düşmeden biri gelip tutup devam etmesi gerekir. Bu yüzden davaya asla küsmeyeceğiz bırakıp ta asla kaçmayacağız bu görevi bizlerden daha iyi yapabilecek kişilere de bu görevi seve deve verebiliriz.

Osmanlı Ocakları Ülkemiz de değil yurtdışın dada güçlü ve hızlı bir şekilde teşkilatlanmaya başladı böyle bir davanın içinde olmaktan onur duyuyorum aranızda olmaktan büyük gurur duyuyorum. Osmanlı Torunlarıyla beraber olup bu davaya sahip çıkmak son derece gurur vericidir.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Canpolat’a Ak Partiyle ilişkiniz varmı? Ak Partili yöneticilerin açıklamalarına ne diyorsunuz? Sorusuna ise şu cevabı verdi?

Canpolat; “Bizi her hangi bir partiyle lanse etmeleri doğru değil Osmanlı Medeniyetinden bahsediyoruz. Osmanlı Medeniyetine sahip çıkan parti liderleri olabilir. Biz onlarla görüşebiliriz bundan doğal ne olabilir. Osmanlı Medeniyetini her hangi bir siyasi partinin arka bahçesi veya siyasi bir partiyi nemalandırmak doğrumudur. Ben soruyorum. Tabiî ki doğru değil tabii sandığa gideceğiz oy kullanacağız şimdi Osmanlıca ve Osmanlı Medeniyetine sahip çıkan bir hükümet var Osmanlı Medeniyetine gönül vermiş saydığımız insanlar vardır, kurucusu var ki!  Recep Tayyip Erdoğan biliyorsunuz Osmanlı Medeniyeti için mücadele ediyor 16 tane Türk devletinin giysileri ile Aksaray Külliyesinde bir mesaj veriyor.

Biz burada oturuyorsak Recep Tayyip Erdoğan için kefen giymek zorundayız. Osmanlı Medeniyetine sahip çıkan tek lider Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisidir. Bu güne kadar Osmanlı Medeniyetine sahip çıkan görmedik kusura bakmasınlar.

Osmanlıcayı bize reva görmediler hatta Osmanlı diye STK bir kurum, kuruluş hiç kimseye kurdurtmadılar, kurdurmadılar, horladılar, ittiler, öteleştirdiler bizi. Osmanlıcayı bize sunan bir Cumhurbaşkanımız var. Cumhurbaşkanımızı Devletimizin,  Başkomutanımızı bizler seviyoruz destekliyoruz.

Onunla gurur duyuyoruz.

Cumhurbaşkanımız üzerinden partiler nemalanmak isteyebilir. Bizim üzerimizden de siyasi partiler nemalanmak isteyebilir. Bizler Recep Tayyip Erdoğan kimi işaret ederse biz ona güveniyoruz onun işaret ettiği siyasetçilere güveneceğiz. Bu milletin kaderiyle ruhunu şaad etmiş lider varken başka bir lider tanımıyoruz.

Diğer bir gazetecinin sorduğu soru “7 Haziranda yapılacak olan Genel Seçimlerde Osmanlı Ocakları aday adaylarını destekleyecek mi?” oldu

Canpolat; “Osmanlı Ocakları olarak aday adaylarını desteklemeyeceğiz, aday adaylarını desteklediğimiz zaman Ak Partinin işine karışmış oluruz. MHP Genel merkezinin aday adaylarına karıştınız. MHP Genel Merkezine bir baskı yaratmaya çalıştınız olursunuz.

Hani sizin siyasetle ilişkiniz yoktu derler ama aday adaylıkları biter adaylar açıklanır, adaylara bakarız bunları da arkadaşlarımızla istişare ederiz tartışırız gerçekten Osmanlı medeniyeti için hizmet edebilecek adayları tabii ki destekleriz

Osmanlı Medeniyetini tek Osmanlı Ocaklarında istemiyoruz TBMM’sinde Devletin tüm Kurum ve Kuruluşların dada istiyoruz.”

Osmanlı Ocaklarının İlerde herhangi bir partiye dönüşme düşüncesi varmı? Sorusuna cevap veren A.Kadir Canpolat şu ifadeleri kullandı.

Canpolat; Asla ! “Şimdi Paralel yapının kemirmiş olduğu bazı siyasi partiler var. Paralel yapının siyasi partilere iftiralar, şantajlar yaptılar. Bu sadece Ak Partiye değil tüm siyasi partilere operasyon yapmışlardır.  CHP’de Deniz Baykal’a yapılan kaset olayı, MHP Genel Başkan Yardımcılarına yapılan Kaset olayı gibi en önemlisi ise BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu Paralel yapı şehit etmiştir iddiasındayız .” Dedi.

Canpolat’tan Çarpıcı Açıklamalar

Bunları da sevebilirsiniz