Canpolat`tan ‘Anneler Günü’ mesajı

Kadir Canpolat, “Annelik, sadece, bir çocuğu dünyaya getirmekten ibaret değildir. Anne, insanın duygularını, düşüncelerini, karakterini şekillendiren en önemli rol modeldir.” ifadesini kullandı.

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat 10 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında, “İdareciler ve siyasetçiler olarak bizler de, annelerimizden öğrendiğimiz sabrı ve fedakarlığı kendimize şiar edinmek; insanlarımızı herhangi bir karşılık beklemeden, yürekten sevmek durumundayız. Bizler annelerimize layık olduğumuz müddetçe, onları her zaman baş tacı yaptığımız, onların gönüllerini hoş tuttuğumuz sürece iyi bir insan, iyi bir toplum, iyi bir devlet olduğumuzu gösteririz.

Sevgiyi, saygıyı, dayanışmayı, paylaşmayı ve hoşgörüyü bizlere öğreten annelerimiz, ülkemizde mutluluğu ve huzuru tesis etmede en büyük gücümüzdür. Bizler, cennetin annelerin ayakları altında olduğuna inanan, anneleri baş tacı kabul eden, ‘Ana gibi yar olmaz’ diyen, anneye hürmeti esas alan, anneliği dünyanın en müstesna mertebesi olarak gören bir kültür ve geleneğin temsilcileriyiz. Annelik, sadece, bir çocuğu dünyaya getirmekten ibaret değildir. Anne, insanın duygularını, düşüncelerini, karakterini şekillendiren en önemli rol modeldir. Sağlam bireylerin, büyük milletlerin, sağlıklı ilişkilere sahip toplumların arkasında güçlü bir annelik vardır.

En başta Hz Muhammed s.a.v’i doğuran Hz Amine annemizin ve Kızı Hz Fatıma annemizin elerinden öpüyor ruhlarının şad olmasını diliyorum. Şehit annelerimiz olmak üzere, ömürlerini ailelerine adayan, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden annelerimizin, Anneler Günü’nü kutluyor, Canım annem sizlerinde gününüzü kutlar 365 günün tamamın da sevgini ve varlığını yüreğimde hissediyorum. “Allah cc hamdolsun bana ayağının altını öpmeyi nasip ettiği için minnettarım” dedi.

Külliye Haber Ankara

Bunları da sevebilirsiniz