CANPOLAT TERÖRÜ LANETLEDİ.

OSMANLI OCAKLARI GENEL BAŞKANI KADİR CANPOLAT TERÖRÜ LANETLEDİ.

Konuyla alakalı yazılı açıklama yapan Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat Terörü lanetlediklerini bildirdi.

Canpolat şöyle devam etti.teroru_lanetliyoruz_h922
Ülkemize, Ülkemizin Başkentine, Başkentimizin göbeğinde patlatılan bu bomba kalbimizin tam ortasında patlamıştır.
İnsanlar demokratik haklarını ararken, Bunun en güzel örneği yasal yürüyüş ve protesto yapıldığı esnada, teröristçe bir saldırıyla yürüyüş yapan vatandaşlarımız katliama maruz kalmışlardır. Gelinen noktayı, son durumu endişeyle takip ediyoruz. Bu olayı yapanları en güçlü ve şiddetli bir şekilde lanetliyoruz.

Bu vahşice katliamın müsebbipleri Ülkemizi, bütünlüğümüzü ve beraberliğimizi hedef almışlardır.
Bir kavga başka bir kavganın habercisidir. Bir gözyaşı başka bir gözyaşının habercisidir. Sulh etmek canı yandığı halde sabretmektir. Ciddi manada barış isteyen bir taraf varsa, kin, kan ve şiddet peşinde olmamalıdır. Ülkemizle alakalı can ve mal güvenliği devlet himayesindedir. Bu vahşetin sorumluları en yakın zamanda yargı önüne çıkarılarak hesap sorulacağı da bilinmelidir. Hiç kimse sorunlarını terör faaliyetleriyle çözeceğini, Bunun işe yarayacağını da asla düşünmemelidir. Her terör faaliyetlerinin üst aklı vardır, Bu üst aklın da dış devletlere bağlı işleyiş şekilleri vardır. Ülkemizi karıştırmak isteyen, ülkemizin birliğine, huzuruna göz diken, dış devletlerin sinsi oyunlarıyla kaos ortamı yaratılmak istenmektedir.
Aziz Milletimiz bu acıyı tarih sahnesinden asla silmeyecektir. Hatırladıkça kardeşliğimiz pekişecek, birliğimiz güçleşecek, hep bir yürekle teröre karşı ve oynanan oyunlara karşı yek duracağız. Huzurumuza yönelik yapılmış, kin tohumları serpilmiş bu katliamın sonuna kadar takipçisi olacağız. Ülkemizle alakalı, vatandaşlarımızla ilgili her huzur bozucu olayları zihnimize kazıyacağız.
Aziz ve mağdur milletimizin başı sağ olsun. Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz