Canpolat’tan Sözde 1100 akademisyene sert tepki! ”Neredeydiniz?”

 İhanet bildirisini yayınlayanların aralarında Koray Çalışkan ve bildiriyi okuyan Leyla Işıl Ünal ile 1100 akademisyene seslenerek:
12572970_944558508925295_2466974629534861719_n

Ülke terörle mücadele ederken siz ya devletimizin yanında olacaksınız, ya da karşısında olacaksınız. sözde akademisyenlerin yapılan açıklamalarında devletimizin ve milletimizin yanında olmadıklarını gösteriyor.

”ASKERLER ŞEHİT EDİLİRKEN, NEREDEYDİNİZ?”

PKK’nın yıllardır şehit ettiği onca askerimiz varken bu güruh neredeydi diyen Canpolat şu ifadeleri kullandı; ‘Neredesiniz 1100 tane öğretim üyesi? askerler şehit edilirken. Neredeydiniz o zaman? yöre halkı PKK tarafından öldürülürken, Neredeydiniz öğretim üyeleri? Koray Çalışkan kanallarda konuşmak bu memleketin ekmeğini yiyip bu memlekete ihanet edercesine açıklamalar yapmak her insana nasip olmuyor neden size nasip oldu? Siz de hiç merhamet yok mu? Kürt’ler insan değil mi? Aleviler İnsan değil mi? devletimizi temsil eden Mehmetçik insan değil mİ?

PKK’nın katlettiği bebekler, yaşlılar, kadınlar, masumlar suçsuzları görmüyorsunuz da PKK’nın avukatlığını neden ve niçin bir akademisyen yapar kendilerine hayret ediyorum. yıllardır  PKK bölgede vatandaşlarımızı öldürüyor, ceza adı altında haraç toplanıyor, ahlaki ve vicdani acılardan kıyımlar yaşanıyordu sözde akademisyenler  Neredeydiniz o zaman? Devlete katliam yaptı’ diyordunuz, bunlara niye ‘katliam yaptı?’ diyemiyorsunuz? sizin tarafınız belli olmuştur.
PKK’ yaktığı camiilerle dine saldırdı, neredeydiniz?
PKK yaktığı okullarla eğitime saldırdı, neredeydiniz?
PKK yollara hendek kazarak hizmete saldırdı, neredeydiniz?
PKK ülkemizin birliğine beraberliğine saldırırken çıktınız ama PKK tarafında durdunuz. Sizlerden utanıyoruz sözde akademik insanlar ülkemiz ve milletimiz adına sizden utandığımızı bilmenizi isteriz.

Bunları da sevebilirsiniz