Canpolat; Osmanlı Tablolarını ve Atatürk Resmini Kaldıran Art Niyetli Belediyelere Kayyum Atanmalıdır.

Osmanlı Ocakları Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat, Bilecik’te seçimi kazanan CHP’li belediye başkanının belediye içerisindeki Osmanlı tablolarını söktürmesine tepki gösterdi.

Canpolat, ”Atatürk’ün resminden ve Osmanlı izinden kim rahatsız oluyorsa onlar art niyetlidir ve onların yönettiği belediyelere kayyum atanmalıdır” dedi.

Canpolat sözlerine şöyle devam etti : ”Bir millet düşünün ki kendi tarihiyle, kendi kültürüyle, kendi değerleriyle savaşsın. Bugün CHP belediye başkanı yapmış olduğu tutum ve davranışlar ile bunu gösteriyor. Kendi tarihine, kendi özüne hakaret ediyor. Osmanlı tablosundan rahatsız olanlar art niyetlidir, Atatürk’ün resminden rahatsız olanlar art niyetlidir. Bu milletin kıymetli değerlerine yapılan her hakaret bu milletin ta kendisi yapılmıştır. Türk milleti, Bilecik’te kurulan Osmanlı Devleti’nin tablolarından rahatsız olan bu belediye başkanından rahatsızdır. Millet ona hizmet etmesi için oy vermiştir ancak kendisi görevini kötüye kullanarak Osmanlı düşmanılığını ve bir başka tahrik edici bozgunculuk göstermiştir. Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya benzer bu iş. İçişleri Bakanlığı’na soruyorum bu belediye başkanı hakkında herhangi bir soruşturma başlatmış mıdır? Cumhuriyet savcılarımıza sesleniyorum halkı kin ve nefrete teşvik eden bu eylemden dolayı bu belediye başkan hakkında herhangi bir soruşturma başlatmışlar mıdır? Milli ve yerli değerlerimizin tamamına sahip çıkacağız devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz