CANPOLAT; OSMANLI OCAKLARI HAKKINDA ERDOĞAN’IN ‘’RAHATSIZIM’’ HABERLERİ GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR.

CANPOLAT; SON ZAMANLARDA OSMANLI OCAKLARI HAKKINDA ERDOĞAN’IN ‘’RAHATSIZIM’’ HABERLERİ GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR.
Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat yaptığı yazılı açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan adına yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı duyurdu.
Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat;
Osmanlı Ocakları, Modern demokratik toplum hayata olumlu katkılar sağlamak üzere yasal ve yararlı faaliyetler gerçekleştirmekte, Kendi kültürüne susamış bir milletin özlemle hasretle beklediği Osmanlı Medeniyetini yaşamak ve yaşatmaya aday bir sivil toplum kurumudur.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk Milletinin Birliğini temsil eden Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından ne geçmişte, ne bugün, nede gelecekte tüm STK’lar arasında ayrım yapmaksızın aynı değer ve ölçülerle önemsendiği adil bir yaklaşımla eşit destek ve muamele görmekte ve görmeye de devam etmektedir. Bu minvalde kurumumuz Osmanlı Ocaklarına özel hak ve yetki verilmediği gibi özel ‘’rahatsızlık’’ veya istemsemezlik hususu da söz konusu değildir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tüm stk’lara eşit mesafededir.
Osmanlı Ocakları Derneği diğer STK’lardan özel ve ayrıcalıklı bir himaye içinde değildir. hatta diğer sak’lardan her zaman daha fazla ötekileştirilmiştir. Şöyle ki; Cumhurbaşkanlığı külliyesinde verilen hiç bir etkinliğe veya yemeğe, Osmanlı Ocakları davet edilmemiş, Bu negatif ayrımcılıktan da Osmanlı Ocakları hiç bir zaman şikâyette bulunmamıştır.Osmanlı Ocakları’nda hedef; Osmanlı Medeniyetini yaşamak ve yaşatmaktır. Bu medeniyete sahip çıkan Erdoğan’ın izinde, yanında olmak ve O’nu sevmek, O’nunla resim çekilmek, o’na fetih süresi okumak, sahip çıkmak, Zaman gazetesine ve Samanyolu tv’nin yaptığı yalan haberlere demokratik tepki vererek bina önlerinde siyah çelenk bırakıp, basın açıklaması yapmak, O’nun adına faaliyet göstermek gibi algılanması da mümkün değildir.
Osmanlı Ocaklarının son zamanlarda ki faaliyetleri toplumda karşılığı yüksektir. Bir takım çevreler, Bu medeniyete karşı olacaklar ki çeşitli Osmanlı Ocakları ismine benzer isimlerde dernekler kurarak hem Cumhurbaşkanlığı makamının ismini hem de kurumumuz Osmanlı ocaklarının ismini kullanmak suretiyle çeşitli faaliyetler yapıldığı bilgisi üzerine dikkat edilmesi hususunda bir bilgi olduğu duyulmuştur.. Osmanlı Ocakları ismine benzer 11 farklı, taklit dernekler kurulmuştur. Kamuoyunu kurulan paralel dernekler hususunda bilgilendirilmiştir.Bu durum, Önümüzde yapılacak olan yeni anayasa ve referandum öncesi yapılmak istenen kirli bir oyunudur. Birileri gerçek dışı haberleri art niyetli kullanmakta, kamuoyunda farklı algı oluşturulmak istenmektedir. Bizler Devletimizin  Başkomutanı, Cumhurbaşkanlığı Makamının yani Erdoğan’ın Askerleriyiz’’…Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz