CANPOLAT; ERDOĞAN OSMANLI OCAKLARI’DAN RAHATSIZ İSE TEŞKİLATLARI LAV EDERİZ.

Osmanlı Ocakları kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat;” Son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Osmanlı Ocaklarından  rahatsız olduğu haberleri üzerine yazılı bir açıklama yaptı.
Canpolat;” Biz Cumhurbaşkanımız yürekten seviyoruz. Eğer ki Osmanlı Ocaklarından  rahatsız ise teşkilatı lav edeceğimiz bilinmelidir.
Canpolat sözlerine şöyle devam etti; Erdoğan adına yapılan yüzlerce gerçeği yansıtmayan belirli medya gruplarının haberleri var. Bu haberler içinde Erdoğan’ın Osmanlı Ocakların’dan rahatsız olduğu yönde bazı medya grupları tarafından yapılan haber var. Biz Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dan veya Basın sözcüsünden yapılan bir açıklama duymadık. Eğer ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Osmanlı Ocaklarından rahatsız ise bizde teşkilatı lav ederiz. Çünkü Osmanlı Medeniyetinin sahibi bizler değil, Bizzat Erdoğan’ın kendisidir. Abdülhamid han’dan sonra ilk defa Osmanlı Medeniyeti böyle bir lidere kavuşmuştur. Biz Osmanlı Medeniyetine aykırı her türlü faaliyetlerden çekindiğimiz gibi Erdoğan’ı rahatsız eden bir teşkilatta ne bulunur, nede yönetiriz. Biz bu teşkilatı Osmanlı Medeniyetine hizmet etmek, yaşamak ve yaşatmak amaçlı kurduk.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk Milletinin Birliğini temsil eden Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından ne geçmişte, ne bugün, nede gelecekte tüm STK’lar arasında ayrım yapmaksızın aynı değer ve ölçülerle önemsendiği adil bir yaklaşımla eşit destek ve muamele görmekte ve görmeye de devam etmektedir. Bu minvalde kurumumuz Osmanlı Ocaklarına özel hak ve yetki verilmediği gibi,
Osmanlı Ocakları Derneği diğer STK’lardan özel ve ayrıcalıklı bir himaye içinde değildir. İddia edildiği gibi rahatsızlık varise o an Osmanlı Ocakları teşkilatlarını lav edeceğimiz bilinmelidir.dedi.

Bunları da sevebilirsiniz