Canpolat : Bugün’ün Türkiye’si Osmanlı’nın Güncellenmiş Halidir

Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat yaptığı yazılı açıklamada;’’ Osmanlı ile Türkiye arasında hiçbir fark yoktur.’’dedi

Konu ile alakalı yazılı açıklamada bulunan Canpolat’’ Biz önce yeryüzünde 4 bin yıldır ordusu olan ve bu ordularıyla dünyaya adaleti hoşgörüyü ve kardeşliği savunarak kullanmış bir devlet anlayışına sahip nezih bir milletiz..
Osmanlı devleti adalette, hoşgörüde, Kardeşlikte daha seviyesine ulaşılmamış bir devlettir. Bize soruyorlar nedir bu Osmanlı sevginiz? Neden Osmanlı ocaklarını kurdunuz? Ne gerek vardı bu teşkilata? Diye sorular ve eleştiriler alıyoruz.
Biz bugün ’ün Türkiye’sini Osmanlı Devletinin Cumhuriyetle taçlandırılmış ve güncelleşmiş olarak görüyoruz.

TÜRKİYE’YE SAHİP ÇIKMAK OSMANLI’YA SAHİP ÇIKMAKTIR

Bize göre 1808 tarihinde alemdar paşanın devlet idaresine yaptığı darbeyle Osmanlı Devleti bağımsızlığını yitirmiş, devlet içine sızan gayri Müslimler devleti parçalamak için yaklaşık yüz yıl uğraşmışlar ise de kurulan Türkiye ile Osmanlı’nın ortadan kalkmasına imkân verilmemiştir. Zira Bugün Osmanlı medeniyetini kurulan bu Türkiye içinde içişlerine bağlı resmi olarak Osmanlı Ocakları ile yaşayıp yaşatabilmekteyiz. Biz diğer Türk Devletlerimize de çok saygılıyız. Bu yüzden Türkiye’ye sahip çıkmak Osmanlı’ya sahip çıkmaktır. Cumhuriyetin değerlerinde ecdadımızın izi sürmekten gurur duyuyoruz.’’ dedi.

Bunları da sevebilirsiniz