Canpolat, Akit Tv’de Gündemi Değerlendirdi

Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat, 8 Ocak Salı günü Akit Tv’de Mehmet Özmen’in sunduğu haber programına konuk oldu.

Canpolat, katıldığı programda gündemle alakalı çok önemli açıklamalarda bulundu.

SURİYE GÖRÜŞMELERİ HAKKINDA

Özellikle Kürt savaşçıları demesi ülkemizde yaşayan Kürt vatandaşları tahkir etmektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın Bolton ile görüşmemesi çok önemliydi. Kendisini kutluyorum. Ülkemiz 15 Temmuz saldırısının başka reaksiyonlarını şu anda yaşamaktadır. Burada Kürt savaşçıları diyerek ülkemizi bölmek istemektedirler. Suriye’den bir hafta içinde ayrılacağını açıklayan ABDliler süreci uzattı. Hedefleri çok açık. Oradaki teröristleri kendi üniformaları ile alıp insanlığa karşı terör suçları ile kullanacaklar. Bölgede başka yaraların altını kaşımaya çalışıyorlar. Başkanımız Erdoğan’ın cesaretli duruşundan dolayı gururluyuz.

FETÖ’DEN YENİ ŞEYTANLIK : AKREDİTE YÖNTEMİ

Osmanlı Ocakları hiçbir kurumdan, kişiden bağış kabul etmiyor. Bunun altında yatan en büyük sebep FETÖ gibi böyle örgütlerin içimize sızmasını önlemek. Mesela benim bir makam odam var orada bir mobilya var, bu mobilyayı birisi bağışladı diyelim. Oradaki masaya daha önceden bir dinleme cihazı konduğunu düşünün. Benim ülkem adına yapacağım tüm önemli görüşmeleri o cihaz kayıt etmiş olacak. Bu yüzden biz de bağış yok. Diğer STKlar tabii ki FETÖ’ye karşı bir mücadele var mı bilemeyiz. FETÖ ile mücadele eden kurumlar yalnız bırakılıyor. Biz Zaman gazetesinin önüne siyah çelenk bıraktık, bizlere soran dahi olmadı.

HAWORTH’UN TÜRKİYE ORTAĞI

Nato’nun mobilyacısı. Ak Parti’ye yakın, hükümete yakın bir şirkete. Hükümetten aldığı parayla hükümete mobilya veriyor. Bu mobilyaların içinde ne var. Davutoğlu dinlenildi. NATO’nun mobilyacısı kim bunu ifşa etmek lazım. Bu mobilyacının Ak Parti’ye yakın olması da bizi üzüyor.

FETÖ İLE MÜCADELE

Fetö ile mücadele, dış ülkelerde daha kolay yapılıyor. Dış ülkelerde FETÖ okullarına operasyon yapılıyor. Türkiye’de hala siyasi ayağı var mı yok mu varsa ne zaman operasyon yapılacak bilmiyoruz. Bazı FETÖcüler tutuklandığı halde salınıyor bunu biliyoruz. Erdoğan bu konuda çok yalnız, mücadele yetersiz. Yılmadan, usanmadan bu örgüte karşı çalışılmalı. Fetö öyle 3 5 askerden ibaret değil. Siyasi partiler içerisinde, STKlar içinde, çeşitli ayakları var, siyasi döngüler var. CHP Genel başkan yardımcıları, Akşener’in danışmanı FETÖ’den tutuklandı. HDP’de bile var. Sayın Erdoğan’ı FETÖ konusunda ölümüne desteklemeliyiz. 15 Temmuz süreci hala devam ediyor. Doğu Perinçek’in verdiği desteği İYİ Parti’den CHP’den göremiyoruz. FETÖ ile mücadele bizim geleceğimiz için çok önemlidir.

31 MART YEREL SEÇİMLERİ

1 Nisan şakası yaşamamamız için Erdoğan’ın hatrına adaya bakmadan sandığa gitmeliyiz. ABD bir taraftan FETÖ bir taraftan herkes seçimlere endekslenmiş durumda. Herkes Ak Parti oy kaybetsin erken seçim olsun Erdoğan’ı indirelim gözüyle bakıyor. Türkiye’yi Erdoğan’ı seven herkes gidip Ak Parti lehine oy kullanmalı. Bugün şu aday olmadı bu aday olmadı zamanı değil BİRLİK zamanı. Kaptanımız Erdoğan’ın yanında kalma zamanı.

Bunları da sevebilirsiniz