BİTLİS OSMANLI OCAKLARI İL BAŞKANLIĞI HİZMETE AÇILDI.

TERÖRE KARŞI BİRLİK İÇİN,
OSMANLI OCAKLARI DOĞUDA TEŞKİLATLANIYOR!

BİTLİS OSMANLI OCAKLARI İL VE İLÇE BAŞKANLIKLARI HİZMETE AÇILDI.

Osmanlı Ocakları Basın Birimden sorumlu Ertuğrul Kaçel yaptığı yazılı açıklamada; Bitlis Osmanlı Ocakları İl Başkanlığının Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkan Kadir Canpolat’ın katılımlarıyla hizmete açıldığını bildirdi.

Kaçel açıklamasına şöyle yer verdi; Bitlis Kültür Merkezinde düzenlenen proğrama Bitlis’liler ve Osmanlı Ocakları Bölge, il ve ilçe Başkanlarının katılımlarıyla gerçekleşti.
Osmanlı Oakları Bitlis Açılış Proğramı Osmanlı Ocakları Bitlis kadın kolları il Başkanı Sevim Çiçek’in konuşmasıyla başladı. Osmanlı’da kadın ve aile hayatı ile ilgili açıklamalarda bulunan Çiçek’ten sonra bölgeden açılışa gelen teşkilat yöneticileri söz aldı. Batman Osmanlı Ocakları il Başkanı Orhan Ünal ve Doğu Anadolu 3.Bölge Başkanı Tahsin Çelik; teşkilat yapısı ve Osmanlı Medeniyeti hakkında açıklamalarda bulunuldu. En son Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat ise konuşmasında; Başkanlık sisteminin gerekliliğini, Halep’te insanlığın öldüğünü, 15 temmuz saldırılarının ekonomi ve terör saldırılarıyla devam ettiğini dile getirdi. Terörü lanetleyen Başkan Canpolat’ın konuşması Salonu dolduran Bitlisliler tarafından sık sık alkışlar ve sloganlar ile kesilmesi dikkat çekti.
Sahneden Bitlis il Başkanlığı açılış kurdelesinin kesimi sonrası istişare yemeğinde teşkilat yöneticileri Başkan Canpolat’ın öncülüğünde bir araya gelerek bölgede istikrar ve güvenin yeniden kazanılması için çalıştaylar başlatılacağı hakkında toplantı yapıldığı ve her ay bu toplantıların belirli gün ve saatlerde devam edeceği” İfadelerine yer verdi.

Bunları da sevebilirsiniz