Başbakanlık makamına Osmanlı Ocaklarına karşı duyarlı oldukları için teşekkür ederiz.

OSMANLI OCAKLARI GENEL BAŞKANI KADİR CANPOLAT; “BAŞBAKANLIK MAKAMINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Osmanlı Ocakları Genel Başkan’ı Kadir Canpolat; “Başbakanlık makamına teşekkür ederim” dedi.

Konu ile alakalı yazılı bir açıklama yapan Canpolat sözlerine şöyle devam etti;
Başbakanlık makamının yayınladığı genelge ile büyük bir zan’dan kurtardık. Şöyle ki; Son Zamanlarda Osmanlı Ocakları isminde benzer ve taklit dernekler kurarak “menfi” çıkar amaçlı faaliyetler gösterilmekte, Cumhurbaşkanı’mız Erdoğan’ın adını kullanarak faaliyetler yapılmaya çalışılmaktaydı.
“Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz”
Muhalif partilerin sürekli gündemde tuttuğu ve yıpratmak istediği sivil toplum kurumu; Osmanlı Ocakları” ismi, Paralel yapıya karşı duruşuyla kamuoyu tarafından bilinen, tanınan ve toplum tarafından itibar gören Osmanlı Medeniyetini yaşayıp, yaşatmaya aday bir STK’dır. Bazı art niyetli 7 kişiden oluşmuş bir araya gelmiş bu ismi kullanarak çıkar amaçlı, yılların emeğinin üzerinden menfaat elde etmek isteyen, kurumumuza paralel kurulan ve hemen bağış toplamaya başlayan bir takım kumpasçı dernekler kasıtlı bir şekilde faaliyetler sürdürmeye çalışmışlarsa da bu genelgeler ile her şey daha net ortaya çıkmıştır. Oysa; Osmanlı Ocakları derneği 10 yıldır üye aidatı almadığı gibi, bağış dahi kabul etmemekte, uzun yıllarca bir geçmişe sahip olmasına rağmen hiç bir proje ödeneği’de almamış onurlu bir teşkilattır bunun ıspatı içişlerinden gelen dernekler denetmenleridir.
siyasi, kamu veya şahıslar adına hiç bir faaliyet göstermeyen ve kültürel faaliyetler içerikli faaliyetler yürüten Osmanlı Ocakları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı derin sevgi ve saygı duymakla beraber paralel yapının sürekli hedefi halinde ve çarpıcı yalan ve kara propagandalar ile Osmanlı Ocakları ismi ve Osmanlı Ocakları teşkilatları yıpratılmaya çalışılmaktadır.
BİRİLERİ HİÇ BİR ÇIKARIMIZ OLMADAN ERDOĞAN’I BU DENLİ SEVMEMİZDEN RAHATSIZ
Osmanlı Ocakları teşkilatları paralel yapı tarafından 9 farklı isimlerde taklit edildiğini daha önceleri sesimizin sonuna kadar haykırdık ve basın açıklamaları yapmıştık. Çok şükür Sesimizi bir yerlere duyura bildik.
Osmanlı Ocakları isminde, paralel yapı kasıtlı bir şekilde Osmanlı ocakları ismine benzeri ocak’lar kurdurarak kurumumuzu itibarsızlaştırmaya, güvenini bunaltmaya yönelik hamleler yaptığını biliyoruz.Nedeni çok açık; 17 ve 25 Aralık’tan sonra paralel yapıya karşı Ülke’de hatta dünya genelinde dik duran bir sivil toplum kuruluşu olduğumuz ilgili tarihlerdeki faaliyetlerimizce bilinmektedir. Paralel yapı karşısında milletin iradesine sahip çıkan Osmanlı torunları Cumhurbaşkanı’mız Erdoğan’ın Başbakanlık yaptığı süre içerisinde 200 Bin fetih süreleri okuyup ve okutarak Milletinin iradesine sahip çıkmış tüm mitinglerde hiç bir yardım veya destek görmeden yerini almıştır. Bununlada yetinmeyip Zaman gazetesi ve Samanyolu TV önüne siyah çelenk bırakarak ezilen, Hakkı yenilen, halkının ve devletinin yanında paralel kurulan bir örgüte adeta savunma savaşı vermiş ve tepkisini demokratik yollarla dile getirip ülke’ye değil, uluslararası gündemde dile getirmiştir. Ülke istikrarı için 7 haziran seçimlerine bir hafta kala Birlik Haber-Sen çalışanlarını sokağa döküp eylem yapılarak hükumeti yıpratmak için bir fırsat yakalayan ülke düşmanlarına fırsat vermeyerek üzerine vazife olmadığı halde, ülke istikrarı şuurlu bir sivil toplum kurumu olmanın sorumluluğuyla PTT Genel Müdürlüğünün seçimlere bir hafta kala yayımladığı “Cumartesi günlerinde çalışılacağı” genelgesi ile ülke geneli birlik Haber-sen’in şube üyelerini sokağa dökmek istense de buna Osmanlı Ocakları genelgenin iptali tavsiyesi ile engel olmuş, Hem Kamu adına, hemde Osmanlı Medeniyeti adına faydalı bir hizmetin içine girmiş olacakki bazı guruplar bu hizmetlerden rahatsız olup Üst kademelere asılsız bilgi vererek başka bir hedef planlandığı görülüyor.
Sonuç itibariyle Milletinin iradesine sahip çıkan kurumumuz Osmanlı Ocakları paralel yapı gibi CHP lideri Kemal kılıçtaroğlu’nun, Hdp’ Genel merkezinin, Fuat avninin ve MHP lideri; Bahçeli gibi Ak parti bünyesinde Erdoğan’ı sevmeyen paralel uzantıların sürekli hedefi haline gelmiştir. Hakkı’mız da asılsız iddialara kulak verilmemesi gerekir. Osmanlı ocakları Hakkı’nda gerçeği yansıtmayan asla ıspatlanamayan isnat konular ile Osmanlı Ocakları’nın değil benzer isimlerde ki kurumuz Osmanlı Ocaklarına kurulan paralel dernekler üzerinden kötü algı yapılmaya çalışılmaktadır. Bası bir gurup medyanın konuyu Erdoğan Osmanlı Ocakları’ndan rahatsız diyerek haber yapmasını yine bir takım algı oluşturulmak istenmekte olduğu görünüyor.
Kamu alanında Osmanlı Ocakları ismine yakın
Osmanlı Kültür Ocakları
Osmanlı Eğitim Ocakları
AK Ocakları
Osmanlı Ocakları 1453
Öz Osmanlı Ocakları
Osmanlı Ocakları Dergisi
Öz Osmanlı Ocakları
Gibi çeşitli derneklerle kurumumuz itibarsızlaştırmak istenmektedir. Bize ait olan site osmanliocaklari.org.tr’dir. İçinde hiçbir haber yalan veya gerçek dışı değildir. Biz bize ait olan siteden sorumluyuz devletimiz bu taklit kurulan ocakları ve siteleri kapatmasını bekliyoruz.
Taklit kuruluşların Erdoğan’ ismi üzerinde faaliyet sürdürdüğü, bağış topladığı daha sonra bu gelirlerle Gülen’e destek verdiği bilinmektedir. Oysa Osmanlı Ocakları asla bağış toplama maktadır. Üye aidatı dahi almamaktadır. Kuruluş tarihindeki bu güne bir tane dahi proje yapıp devletten ve kamu alanından tek kuruş veya menfi çıkar elde etmediği gibi Osmanlı medeniyetine tüm il ve ilçe Başkan’larımız kendi imkanlarıyla hizmet etmektedir. Bize ait olan site osmanliocaklari.org.tr sitesidir. içinde yalan ve yanlış haber asla yoktur. olması da mümkün değildir. Osmanlı ocakları adına benzer çeşitli siteler bulunmaktadır. kastedilen site paralel kurulmuş ocakların siteleridir. gerekli yasal incelemelerin yapılmasını bizlerde beklemekteyiz.
Devletin içinde dahi paralel devlete karşı sesi çıkmayanlar şimdi Osmanlı Ocakları’ndan daha fazla seslerinin çıktığı görülmektedir. gecesini gündüzüne katmış ülkesinin istikrarını düşünmüş bir teşkilata paralel yapının kurduğu kumpaslara aldanıp iftira ve itibarsızlaştırma algısı son derece haksız ve vicdani acıdan kabul edilemez bir durumdur. Kamuoyu Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığın genelgelerine uymalı bu art niyetli derneklere karşı duyarlı olmalıdır. zira Osmanlı Ocakları’nın kamudan menfi açıdan bir beklentisi söz konusu değildir. Başbakanlığın yayımladığı genelge Osmanlı ocaklarına kurulmuş paralel Ocakları’nın sonunu getirecektir.
Bir hak yerini bulmuştur. Biz Cumhurbaşkanlığı makamına ve Başbakanlık makamına Osmanlı Ocakları derneğine karşı duyarlı davrandıkları için teşekkür ediyoruz.dedi.
1A6A9421

DSCF1005 - Kopya

Bunları da sevebilirsiniz