AZERBAYCAN ANKARA BÜYÜK ELÇİLİĞİNDEN OSMANLI OCAKLARI’NA DARBEYE TEPKİ VE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİ.

AZERBAYCAN ANKARA BÜYÜK ELÇİLİĞİNDEN OSMANLI OCAKLARI’NA DARBEYE TEPKİ VE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİ.
 
Azerbaycan Ankara Büyük elçiliği konsolosu  Shohrat Mustafayev Osmanlı Ocakları Uluslararası Genel Başkanı Kadir Canpolat’a darbe girişiminden dolayı hayatını kaybeden Osmanlı ocakları üyeleri için taziye ve geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Mustafayev yaptığı açıklamada: ” Türkiye’de yapılmak istenen darbe Azerbaycan devletini ve milletini son derece rahatsız etmiştir.
Kardeş ülkemizde yaşanan bu olaylardan biz 2014 yılında gülen’in okullarını kapatarak ve temizleyerek kurtulduk. demokrasilerde ve anayasal hukuk sisteminde asla bu tür davranışlar meşru kabul edilmediği gibi Türkiye Cumhuriyeti Devletine zarar verilmek ve seçilmiş hükumete darbe yapılmak istenmiştir. Acılarımız, kaygılarımız, kaderlerimiz, cenaze ve şehitlerimiz birdir bizim. bu anlamda akan kan Türk kanıdır. bölücü ve yıkıcı örgütlerin faaliyetleriyle mücadele eden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu süreçte yalnız olmadığı bir kez daha görülmüştür. Osmanlı Ocakları gibi vatanına milletine milli ve manevi değerlerine sahip çıkan tüm STK ve vatandaşlar darbe girişimine karşı bir ve beraber hareket etmişlerdir. Azerbaycan gibi dost Ülkeler bu duruma üzülürken Türkiye’ye düşman olan ülkeler de yaşanan bu olaylara sevinmişlerdir. Azerbaycan halkının temsilcisi olarak bu süreçte sizlerin sonuna kadar yanınızda olduğumuzu bunu resmi açıklama olarak kabul etmenizi rica eder şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara yüce Allah’tan acil şifalar dileriz. Osmanlı Ocaklarının Azerbayca’da faaliyet gösterecek olması bizleri kardeşlik adına, kültürel ve Ekonomi alanlarda daha yakın ilişkilere vesile olacağına inanıyorum. Türk milletinin başı sağolsun’ dedi. Görüşme yaklaşık iki saat sürdü. daha sonra günün anlam ve önemi için Mustafayev Canpolat’a cini porselen ve Azerbaycan gündem içerikli kitaplar hediye edip, tüm  Osmanlı Ocakları teşkilatlarına selam ve muhabbetlerini ileterek osmanlı ocakları genel merkezinden ayrıldı.
ziyaretleri için teşekkür ederiz.
DSC01709 DSC01714 DSC01717 DSC01720

Bunları da sevebilirsiniz