Sözde Almanya’da Osmanlı Ocakları üzerinden Alevi derneklerine yapılan yazılı saldırı oyunu bozuldu!

ALMANYADA “ALEVİ” OYUNU BOZULDU!

Sözde, Almanya’da Alevi derneklerine karşı Osmanlı Ocakları imzalı “yazılı saldırı” yapıldığı haberlerine karşı en büyük tepki Osmanlı Ocaklarının düzenlediği “15 Temmuz milli birlik gece” sine katılan Alevi dedesi Kemal Kırcan’dan geldi. Kırcan Osmanlı Ocaklarında görev alarak olaya tepki gösterdi.

Osmanlı Ocakları teşkilatlarının din, dil, ırk mezhep ayrımcılığı yapmadan hizmet ettiğini bizzat yaşadığını dile getiren ve tasarruf eden Alevi dedisi Kemal Kırcan Osmanlı Ocakları Genel Merkez bünyesinde inanç önderleri birim Başkanlığında görev alarak Almanya’da Osmanlı Ocakları imzalı Alevi derneklerine yazılı saldırıya tepki gösterdi. “Osmanlı Ocaklarının Alevi vatandaşlara karşı ve diğer Etnik kimliklere karşı ayrıcı bir tutum göstermediği gibi kucaklayıcı faaliyetler gösteriyor” dedi.

Konu ile alakalı bir değerlendirmelerde bulunan Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat; ” Birliğimizi yıkamayacaklar,
beraberliğimizi bölemeyecekler,
ülkemizi parçalayamayacaklar,
güçümüzü sömüremeyecekler,
“TÜRKİYE’MİZİ YEDİRTMEYECEĞİZ”
Almanya’da Alevi derneklerine yazılı saldırıları yapan fitne grupların yazıya Osmanlı Ocakları imzası atması ahlak dışı bir harekettir”.dedi. Canpolat sözlerine şöyle devam etti;” Bizim Alevi, Sünni gibi bir ayrıma hizmet etmediğimiz gibi biz Müslüman kimliğinde birliği benimsiyor, doğruları kucaklayıp hataları düzeltmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken birliğimize beraberliğimize milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak yapıyoruz. Alevi derneklerine yapılan saldırılara ilk karşı çıkacak kurum Osmanlı Ocakları’dır. Biz bu oyunların üstünden gelecek güçlü ilişkilere ve samimi dostluklara sahibiz. Biz bir büyük milletiz. Bünyemizde Alevi, Arap, Kürt ayrımı yapmadan herkese yer verdiğimiz halde o kardeşlerimizi temsil eden dernek kurum veya kuruluşlara saldırı yapmayı bir kenara bırakalım korumak ve kollamakta bizim vazifemizdir.
Aleviler, Araplar, Kürtler
Zazalar, Laz’lar, Romenler kısaca ülkemizde yaşayan tüm etnik kimlikler burada Osmanlı Ocakları çatısı altında ikame ve var olma fırsatı bulabilmişlerdir.
Ülkemizde yaşan her vatandaşımız bizim için değer, önem ve kıymet arz ediyor. Bu coğrafyanın çocuklarıyız. Hedefimizde Ermeni vatandaşlarımızı Osmanlı’da ki gibi yeniden milleti Sadık’a ( sadık milletler) den görme hayali vardır. Düşmanı dost yapan kazanır, Dostu düşman yapan tarihte hep kaybetmiştir.
Ülkesini seven herkes bu kardeşliğe katkı sağlamak için Osmanlı Ocakları çatısında hizmet etmek için bizimle beraber bu dikenli yollarda yürümelidir. Sınırda Mehmetçiğin nöbet tuttuğu gibi, bizlerde sınır içinde birlik ve beraberlik nöbetleri tutmalıyız. Hep beraber güçlü Türkiye olmalıyız” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz