AK Parti Van İl Başkan Yardımcısı Abdullah İpin’den Osmanlı Ocaklarına övgü!

Osmanlı Ocaklarının AK Parti’ye sağladığı katkılara değinen AK Parti Van İl Başkan Yardımcısı İpin, “Osmanlı Ocakları, AK Parti ile beraber her yere girdi” dedi

AK Parti Van İl Başkan Yardımcısı Abdullah İpin, Osmanlı Ocaklarının 7 Haziran 2015 seçim çalışmaları sırasında PKK/PYD terör örgütlerine karşı nasıl mücadele ettiğini anlattı.

Osmanlı Ocaklarının özellikle 7 Haziran’daki seçimlerde AK Parti’ye verdikleri katkı karşısında çok zorlandıklarını ifade eden Başkan Yardımcısı İpin, o dönemlerde yaşadıkları sıkıntılardan da bahsetti.

“OSMANLI OCAKLARI HEP CESUR İL BAŞKANLARINI BULUYOR”

Seçim döneminde Osmanlı Ocaklarının PKK/PYD terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleye değinen Abdullah İpin, şunları söyledi:

Osmanlı Ocaklarının özellikle de 7 Haziran’da ’barış’ denilen o süreçte, AK Parti’ye sağladığı katkı karşısında gerçekten çok zorlandık. Bugün her şey yolunda olabilir ama o dönem öyle değildi. Osmanlı Ocaklarını sevmeyen kesim bir hayli çoktu. O yüzden herkes çok sıkıntı çekti. Ancak Osmanlı Ocaklarının il başkanları hep cesaretliydi. Zaten Osmanlı Ocakları hep cesur il başkanlarını buluyor. Herhalde genel başkanlarından kaynaklanıyor bu durum. O yüzden Kadir Canpolat’ı ayrıca tebrik ediyorum.

“OSMANLI OCAKLARININ BİZE KATKISI MUHTEŞEM OLDU”

Biz, 400’ün üzerinde sandığa adam bulmakta gerçekten çok zorlandık. O dönem bize, Osmanlı Ocaklarının katkısı muhteşem oldu. O listeyi bizzat kendim almıştım ve okullara tayin yaptırmıştım. Bu süreçte de Osmanlı Ocakları, AK Parti ile beraber her yere girdi. Hepsi, zaten gönül vermiş kişilerdi, bu görevin insanıydı. Ben onlar adına da sizlere tekrar teşekkür ediyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz