Ağrı/Patnos ve Muş Osmanlı Ocakları il Başkanlıkları hizmete açıldı.

 

Patnos İlçe Başkanlığı açılışından sonra Muş İl Başkanlığı açılışı için Muş’a gelen Genel başkan kadir Canpolat halkın çoşkulu ilgisiyle karşılaştı. Muş Öğretmenevi Konferans salonunda halkın yoğun katılımcılarının yer aldığı salonda konuşan Kadir Canpolat; “referandumda evet diyerek devlette milletin nikahı kıyılacak”dedi.

Canpolat Muş’ta ki konuşmasına şöyle devam etti;” “Referandumda ‘evet’ dersek millet ve devletin nikahı kıyılacak, bütün merhumlarımızın ruhu şad olacak, 1923’te Cumhuriyetimizi kuranların ruhları, Özal’ın, Başbuğ Alparslan Türkeş’in, şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun ruhu şad olacak. Bu bir var olma ve yok olma bir projesidir. Muhalif kanattan duyuyoruz. ‘Evet’i kimler ‘hayır’ı kim istiyor görüyoruz. Onların dışarıdaki bağlantılarını, ülkemizi bölmek, varlığımızı ve bütünlüğümüzü yok etmek isteyenlerin tamamını biliyoruz.”

HDP’li yöneticiler milletin bölünmesine ve parçalamasına göz yumdu. Onlarla aramızda mesafe olacak, ama oy vermiş kandırılmış, korkutulmuş kardeşlerimiz var sizlere sesleniyorum, size bu medeniyet altında yaşama alanı var, hiç bir yerde, batılıların tesbihatlarında size yer olmaz, bunu böyle bilin. Bu çatı altında kendi etnik kimliğinize, duygu ve düşüncelerinize sonuna kadar yaşam alanı bulacaksınız. Ben bu vatanda yaşayan hiç bir vatan evladımızdan vazgeçmem, tek birinden dahi vazgeçmem. Anadolu’da yaşayan aziz kardeşlerimizin hiç birinden vazgeçmem.” değerlendirmesinde bulundu.

http://m.haberler.com/osmanli-ocaklari-dernegi-genel-baskani-canpolat-9236516-haberi/

Bunları da sevebilirsiniz