Afrin’e destek için bu Kez Fethiye Ocak yürüdü

Türk bayrakları ve Osmanlı sancakları ile Mehmetçiğe Destek verdiler
Osmanlı Ocakları Fethiye şubesi, Afrin’de teröristlerle savaşan Mehmetçiğe ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Operasyonuna destek vermek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Osmanlı Ocakları Fethiye şubesi hafta sonu Afrin’de teröristlerle savaşan Mehmetçiğe ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Operasyonuna destek vermek amacıyla yürüyüş düzenledi. Özgecan anıtı önünden başlayan yürüyüş Beşkaza Meydanı Atatürk anıtı önünde sona erdi. Yürüyüşe; Osmanlı Ocakları Fethiye Şube Başkanı Mustafa Ergünce ve yönetim kurulu üyeleri, Osmanlı Ocakları Muğla İl başkanı Hüseyin Çakır’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Mehter marşlarının çalındığı yürüyüşe destek veren vatandaşlar Türk bayrakları ve Osmanlı sancakları ile katıldılar. Coşkulu geçen yürüyüşün sonunda Beşkaza Meydanı Atatürk anıtı önünde tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal marşımız okundu. Etkinlikte Osmanlı Ocakları Fethiye şube başkanı Mustafa Ergünce ile Osmanlı Ocakları Muğla İl başkanı Hüseyin Çakır birer konuşma yaptılar. Konuşmalardan sonra Şehitlerimiz için dua edilerek Kuranı Kerim okundu.

“Amacımız Mehmetçiklerimize Zeytin Dalı operasyonu için moral vermek onların motivasyonları sağlamak. Osmanlı Ocakları olarak gönlümüz kalbimiz Mehmetçiklerimizle, onlar için dua ediyoruz” diyen Osmanlı Ocakları Fethiye Şube Başkanı Mustafa Ergünce “Mehmetçiklerimiz, Afrin’e düğüne gider gibi gittiler. Biz de bu Mehmetçik, bu vatan sevgisi, bu millet iradesi varken zannetmesinler ki bizi alt edecekler. Türkiye sahipsiz değil, vatan ve millet sahipsiz değil. Biz bu milletin iradesiyle ayaktayız. Bizlere ihtiyaç duyulduğu anda hazır kıta bekliyoruz. Ülkemizin güvenliği için, terör örgütlerinin yok edilmesi için bu operasyonun sonuna kadar arkasındayız. Vatan sevgisi imandandır. Bu devlet, millet, peygamberin ordusu ve Osmanlı torunları, ‘vatan bölünmesin ve istikbalimiz aydınlık olsun’ diye şehadet şerbeti içiyorlar. Dış mihraklar, direkt olarak ülkemize saldırmaya cesaret edemezler. Şeref yoksunu insanların oluşturdukları kukla ordularla ülkemizi yıpratmaya çalışıyorlar. Bizler de fırsat vermeyiz. Bu Vatan İçin canları veren bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun” dedi.


CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ

Teröristlerin yok edileceğini ve Afrin’in mutlaka alınacağını kaydeden Ergünce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek “Reis Beni Afrin’e gönder. Mutlaka gönder” diyerek sözlerine son verdi. Ergünce’nin konuşmasından sonra Osmanlı Ocakları Muğla İl başkanı Hüseyin Çakır’ da konuşma yaparak Afrin operasyonuna ve Mehmetçiğe destek verdi.

Bunları da sevebilirsiniz