Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Osmanlı Ocakları Derneği üyeleri ile Belediye Konferans salonunda biraraya geldi.

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Osmanlı Ocakları Derneği üyeleri ile Belediye Konferans salonunda biraraya geldi. 1c052eef27e27cf3619a 8be04c073c1b2855189e 3243f445bba26994c96a b5bd493dde3607c000ca cf68a40221f3d26ed55d

Osmanlı Ocakları Derneği Adıyaman Şube Başkanı Engin Toklu, toplanın açılışında yaptığı konuşmada, Osmanlı Ocakları olarak Adıyaman’da birincisini düzenlekleri toplantıda ülke ve Adıyaman gündemini değerlendirdiklerini söyledi.

Osmanlı Ocakları olarak kurulduklarından bu yana hep hakkaniyetten, adaletten ve hoşgörüden yana olduklarını aktaran Toklu, “Doğru bildiğimizi her ortamda söylemekten asla vazgeçmedik, çekinmedik ve çekinmeyeceğiz. Bizi uzun yıllar köklerimizden koparmaya, tarihimizi inkar etmeye ve köklü medeniyetimizi basitleştirmeye çalıştılar. O günlerden bugünlere 100 yıl geçti. Ne oldu başarabildiler mi? Başaramadılar, başaramayacaklar, Bu medeniyet inkarcılığı yapanlar anayı evladından saklayarak birbirinden ayırmaya çalıştılar. Ama çok şükür o evlatlar şimdi buradalar, peki onlar nerede? Onların nerde olduğunu ben size söyleyeyim: Utanç  duvarının arkasına saklandılar ve o inkar ve utanç duvarları üzerilerine yıkıldı” dedi.

Toklu, şöyle devam etti:

“Biz buradayız. Biz geçmişimizle, şu anımızla ve geleceğimizle buradayız. Dünü olmayanın bugünü, bugünü olmayanın da yarını olmadı olmayacaktır. Değerli arkadaşlarım, bir zamanlar Osmanlıya oynanan oyun bugün de devreye sokulmuştur. Bu oyun: böl- parçala- yut oyunudur. Ama Allahın izni ve milletimizin ferasetiyle bu oyun 1 Kasım’da tarihin kirli raflarına kaldırılacaktır. tüm dünya ve yerli işbirlikçi ihanet çeteleri görecek ki biz böldürmeyeceğiz, parçalatmayacağız ve Allahın izniyle o yemi kursaklarına tıkayacağız. 1 Kasım bu memleket için milad olacaktır.  Yeniden dirilişin günü 1 Kasımdır. Biz Osmanlı Ocakları olarak 1 Kasım’da AKParti’yi destekleyeceğimizi, sokak sokak gezeceğimizi ilan ettik ve çok şükür bu saate kadar da gereğini yaptık ve seçim sabahına kadar da bu çalışmalarımızı artırarak devam edeceğiz. Son olarak şunu söylemek istiyorum : biz dernek olarak deyim yerindeyse ‘’safımızı belli ederken’’ kimseden korkmadık, takiye yapmadık çünkü biz yolun en başında şunu söyledik: ‘’Biz Kefenli liderin kefenli neferleriyiz”

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise şunları söyledi:

“Geleceğimiz ve gözümüzün nuru kıymetli gençler 1 Kasıma doğru adım adım gidiyoruz. Bizim geçen seçimlerde gençlik ile temasımız biraz az oldu, biz gençlerden, gençler bizden biraz uzaklaştı. Birazda hafif yan döndüler, gördüğünüz gibi iktidardan düştük, daha doğrusu tek başına iktidar olamadık. Bu seçimde gençlik bize sahip çıkıyor, hanımefendiler daha bir gayretle çalışıyor. Ve ufukta tek başına bir iktidar gözüküyor. Biz Ak Partinin tek başına iktidar olmasını istiyoruz.  Biz kendimiz için bir şey istemiyoruz. Sizler için, torunlarımız içi,n geleceğimiz  için, çünkü Ak Parti olmadığı zaman nasıl ülke geriye doğru gidiyor, bunu hep birlikte görüyoruz. Şuanda hükümet kurulsaydı yapabilecek bir babayiğit yoktu. Adıyamanımızın geçmişten bir huzurumuz vardı, bu huzurumuz HDP’li bir vekilin çıkmasıyla sarsıldı. Dışarıdaki insanlar baktığı zaman HDP’li bir vekil çıkarttık diye bize şaştılar. CHP’ye alışmıştık, şimdi batıya gittiğimiz zaman Adıyaman’da terör olayları yok diyemiyoruz.Son IŞİD olayları ile birlikte canlı bombaların Adıyamanlı çıkması bizim imajımızı zedeledi. Dışarıda bize soruyorlar, siz evinize rahat gidip gelebiliyormusunuz? Diye soruyorlar. Bizim bu imajımızı Ak Partinin 5-0 yapmamız ile sileriz. 5-0 olursa Adıyamanlının IŞİD’de ve PKK imrenmediğini tüm dünyaya göstermiş oluruz”

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise gençlere çok teşekkür ederek, “Ak Partinin yaptıklarını gençler bilmiyor ve şuanda 18 yaşında olan bir gencin Ak Parti ilk işe soyunduğu zaman 5 yaşındaydı. Gençler ülkenin neler yaşadığını bilmez. Ama şimdi Türkiye değişti Adıyaman değişti dünya değişti” dedi daha sonra Aydın, gençlerden çok çalışmalarını ve destek istedi.

Bunları da sevebilirsiniz