Osmanlı Ocaklarından Amasya ve Bölgesinde Sıralı Açılışlar.

Osmanlı Ocaklarından Amasya ve Bölgesinde Sıralı Açılışlar.
Osmanlı Ocakları Amasya İl Binası,Suluova İlçe Binası, Merzifon İlçe Binası ve Havza İlçe Binası olmak üzere aynı gün içinde 4 büyük çoşkulu açılış gerçekleştirdi. Açılışların mehteran marşı1932354_909035209144292_1411100209588492210_n 11215837_909035609144252_6841811516065611202_n 12063804_909035842477562_9050057327608930090_n 12063708_909035402477606_2668060003095654612_n eşliğinde gerçekleştiği tören, Amasya halkı tarafındanda yoğun ilgiyle karşılandı. Açılışa Ak Parti Genel Merkez Danışmanı Akif gülle, bir çok belediye Başkanı ,Bölge Başkanı , İl ve İlçe Başkanları katıldı.Açılış sırasında konuşmaların yapıldığı törende söz alan Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok şunları aktardı :
Memleketimize Osmanlı medeniyetini hatırlatan ve yaşatan Osmanlı Ocaklarının İlçemizde açılışının tüm halkımıza ve ve ilçemize hayırlı olmasını dilerim dedi. Ardından Havza ya geçen Osmanlı Ocakları Yönetim Merkezi, burada Belediye Başkanı Murat ekiz ‘in yaptığı açılış konuşmasından sonra açılış kurdelesini kesti.Sonrasında Amasya açılışı gerçekleştirip tekrar Merzifona geçen Osmanlı Ocakları Genel Merkez yönetimi, Merzifonda türbe ziyareti gerçekleştirdi.Osmanlı Ocakları Başkanı Kadir Canpolat Piri baba türbesinde dua etti.Kadir Canpolat türbe çıkışından sonra Merzifon ilçe teşkilatında beylik meclisinde bir araya geldi.
Osmanlı Ocakları dev açılış yaptı.
Osmanlı Ocakları Amasya İl Binası,Suluova İlçe Binası, Merzifon İlçe Binası ve Havza İlçe Binası olmak üzere aynı gün içinde 4 dev açılış gerçekleştirdi. Açılışların mehderan marşı eşlığinde gerçekleştiği tören Amasya halkı tarafındanda yoğun ilgiyle karşılandı. Açılışa Ak Parti Genel Merkez Danışmanı Akif gülle bir çok belediye Başkanı ,Bölge Başkanı , İl ve İlçe Başkanları katıldı.Açılış sırasında konuşmaların yapıldığı törende söz alan Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok şunları aktardı :
Memleketimize Osmanlı medeniyetini hatırlatan ve yaşatan Osmanlı Ocaklarının İlçemizde açılışının tüm halkımiza ve ve ilçemize hayırlı olmasını dilerim dedi. Ardından Havza ya geçen Osmanlı Ocakları Yönetim Merkezi Belediye Başkanı Murat ekiz ‘in yaptığı açılış konuşmasından sonra açılış kurdelesini kesti.Sonrasında Amasya açılışını gerçekleştirip tekrar Merzifona geçen Osmanlı Ocakları Genel Merkez yönetimi, Merzifonda türbe ziyareti yaptı.Osmanlı Ocakları Başkanı Kadir Canpolat Piri baba türbesinde dua etti.Kadir Canpolat sonrasın da Merzifon ilçe teşkilatına gecerek beylik meclisinde bir araya geldi.
Burda kısa bir açıklama yapan Canpolat şunları söyledi; Biz Alevisiyle ,Sünnisi ile Türkü ile ,Kürtü ile aynı vatanın çocukları,aynı ecdadın torunlariyiz dedi. Bize karşı,kardeşliğimize karşi provakasyonlar içinde olan dış mihraklara ,biz hep birlikte Osmanlı ruhuyla tepki koyup karşılık vereceğiz diyerek şöyle devam etti. Biz bir irade görüyoruz. Gerçekten kardeşliğe önem veren o minheçte aldığı sorumluluğu en hassasiyetiyle yerine getirdiğine inandığımız bi parti. Peki, bu hangi parti ?
Tabiki ,Ak Parti dir dedi.Ardından, şimdi gerçeği söyledik diye bize
bunlar Ak Partici dir diyecekler .Hayır biz Ak Parti ile dirsek teması dahi olmayan bir stk yız.Bize aynı şekilde Sn. Cumhurbaşkanının Osmanlı Medeniyetine olan ilgisi ve bu uğurda ki gayretini görüp sahiplendiğınden ötürü onu sevmemize tahammül etmiyorlar. Hemen kalkıp bize Sarayın paramiteri daha da ileri gidip bizansın varisi diyorlar. Ve bunu diyen Mhp lideri Sn. Bahçeli. Peki burada aranızda en küçük bir çocuğa söylüyorum? Biz Osmanlı Ocakları olarak Osmanlı torunlarımıyız yoksa bahçelinin iddia ettiği gibi bizansın varislerimiyiz?diye sordu. Çocuğun biz Osmanlı torunlarıyız demesi üzerine Canpolat sözerine şöyle devam etti ; Ey Sn. Bahçeli bir çocuğun dahi küçük yaşına nazaran gerçegi bu kadar açık görürken ,siz ne hakla ,hangi ferasetle,nasıl bir mizanla bunu iddia edebiliyorsunuz. Bunun vebali yokmu? Çamur at izi kalsın değilmi Sn. Bahçeli. Tabi tek Bahçeli değil. Tüm muhalif parti liderleri aynı şekilde. Hepsi ortak bir karar ortak bir dille bizi hedef almakta ,algı oluşturmaktalar. Ama şu varki bu iddialar en geç başlatılan hukuk sürecinde sonuçlanıp cezasız kalmayacaktır diyen Canpolat daha sonra Osmanlı ocaklari bölge İl ve İlçe başkanlariyla birlikte onuruna verilen yemeğe katıldı.

Bunları da sevebilirsiniz