15 Temmuz’un gizli kahramanı Şaban Dişli’dir!

Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Canpolat,Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ekonomiden sorumlu Baş Danışmanı Şaban Dişli’yi neden 15 Temmuz kahramanı ilan ettiğini, tankın içerisindeki askeri neden dışarı çıkarmadığını, Külliye’nin önünde bir polisin kendilerine ‘ burayı terk etmeyin’ diye neden ısrar ettiğini, Fetö tarafından kendilerine nasıl kumpas kurulduğunu ve o geceye ait bir çok bilinmeyeni ilk kez açıkladı.

Dişli’yi yakından tanıyan ve 15 Temmuz gecesi verdiği mücadeleyi , Şaban Dişli ile ilgili bilinmeyenleri açıklayan Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat haksızca yapılan bu eleştiriler karşısında susman vicdanıma dokunur diyerek , 15 Temmuz gecesi yaşananları ve bir çok bilinmeyeni, medya 24’ten Gazeteci Süleyman Yıldız’a açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomiden Sorumlu Baş Danışmanlığa getirilmesinden sonra Şaban Dişli üzerinden Cumhurbaşkanımıza eleştiriler daha da arttı. “Kardeşi Mehmet Dişli’nin fetö ‘den tutuklanıp yargılanmasının faturasını Şaban Dişil’ye ve Ak partiye kesmeye çalışanlar yargısız infaz yapıyorlar.” diyen Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ve Şaban Dişli’nin bunları hak etmediğini belirterek Şaban Dişli’nin 15 Temmuz gecesi çok önemli işler yaptığına şahit olduğunu söyledi.
Her milletin olduğu gibi, bizim de milli kimliğimizin oluşmasına sebep olan , bizi biz yapan çok önemli büyük değerlerimiz, destanlarımız vardır. Köroğlu, Malazgirt, Sakarya, Çanakkale bunlara en güzel örneklerdir. Bizler Türk milleti yıllar boyunca bu kahramanlık destanlarını tarih kitaplarından okuyarak, atalarımızdan, dedelerimizden dinleyerek ve o mübarek şehit ve gazilerimize imrenerek büyüdük, bugünlere geldik. Son destan ise 15 Temmuz ‘dur. Bu gün göklerde Al bayrak dalgalanıyor ise bunu son destan, 15 Temmuz Kahramanları Şehit ve Gazilerine borçluyuz… O gece hain darbe girişimine karşı gözlerini kırpmadan, tankların karşısına dikilip, şanlı bayrağımıza ve vatanımıza sahip çıktılar. Bu millet onları hiçbir zaman unutmayacak.
O gece FETÖ isimli, ABD’nin maşası, batılı ülkelerin kuklası küresel bir terör örgütü vardı. 15 Temmuz günü yedi düvel elimizden vatanımız almak için yine bir araya gelmişlerdi… Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımızın bir emri ile yediden yetmişe çıplak eller ile döküldük hemen meydanlara.Teyzeler, dedeler, abiler, ablalar, genç kızlar, delikanlılar, işçi esnaf hep beraber bir anda doldurduk sokakları karşı durduk hain tanklara , ateşin üzerine yürüdük 248 Şehit 2000 i aşkın yaralı …Evet o gece kelimelerle anlatılamayacak bir destan yazıldı.
O gece kahramanlık örneği gösteren ve kritik karar verenlerin başında gelen, darbenin başladığı saatlerde kişileri Külliyeye yönlendiren ( ki bu çok önemli ayrıntıdır. Aşağıda detayda göreceksiniz..) Ak Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli idi. Bu gelişmeleri bire bir yaşayan Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat yaşadığı o dehşet geceyi şöyle anlatıyor. Anlatırken zaman zaman gözleri dolan Canpolat konuya şuradan başlıyor.

HALA HAKSIZLIK YAPILIYOR!

Kardeşi Tuğ General Mehmet Dişli’nin darbeden yargılanıyor olmasının faturasını Şaban Dişliye çıkartmaya çalışanlar yargısız infaz yaptıklarının farkında olmalılar. Sayın Dişli’nin üzerine son zamanlarda haksız eleştiriler yapılmasına gönlüm razı olmuyor. 15 Temmuz gecesini Külliye ‘nin önünde geçirdim.
-“ Olayı öğrenir öğrenmez eşimden helallik alarak sokağa fırlıyor ve o psikoloji ile Ak parti genel merkezinin önüne geçiyorum. Ak parti genel merkez önünde milletvekili Mücahit bey var. O an aklıma gelen ilk isim olan Milletvekili Sayın Şaban Dişli’yi telefonla aradım. Saat akşam 20 .20 dolayında . Sağımda 20 polis, solumda Ak parti genel merkezi . Fakat oklar CHP genel merkezini gösterseydi oraya da giderdim onları da ölümüne muhafaza eder ,onları da siper olurdum. MHP’yi işaret etseydi oraya da giderdim. Darbe Hükümete, Ak partiye yapıldığını çocuk bile anladı. O yüzden ilk önce Ak parti genel merkezine gittim. Ak partide tanıdığım kim? sayın Şaban Dişli. Benim görüştüğüm ve ulaşabileceğim FETÖ olmadığından emin olduğum Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Şaban Dişli ve Sayın Selçuk Özdağ benim için bunlar ve diğer görev başında dürüstçe çalışanlar güvenilir insanlar o an için temasta olduğum kişiler arayabilirdim ve Şaban Dişli’yi “abi durum ne diyorum o an uçaklar üzerimizden geçiyor.” hatta bende videosu var bunu ilk defa size izletiyorum burası genel merkez önü külliyenin önünde ispatlayabilirim gerektiğinde iddia eden varsa ispatlayabiliriz.

-Gazeteci Süleyman Yıldız : Sizce Sayın Şaban Dişli neden kahraman ?

Sorumuz üzerine Canpolat anlatmaya şöyle başlıyor : Çünkü ben Ak parti genel merkezi önündeyim. Şaban bey telefonda; “ Ak parti genel merkezi önemli değil, önceliğimiz külliye. Külliyeye ye sahip çıkın. Teşkilatını al dedi külliyenin önüne git. Partinin önünde ne olacak, önemli olan külliye. El ele tutuşun kemikten etten duvar örün külliyeye yürüyün ölümüne… ben Baroyu arıyorum” dedi. Telefon kayıtlarımız var çok merak konusu olursa o akşam Sayın Şaban Dişli’nin benimle olan görüşmesinin tespit etsinler dürüstçe söylesinler bana ne dedi biliyor musun ? “Ölümüne Sayın Erdoğan’ın yanındayız. Ben ölümüne yanındayım. Kardeşlerimiz dahi olsa karşımızdakiler affetmeyeceğiz. Mesele vatan meselesi Erdoğan’nın yanındayız kilitlenin el ele tutuşun külliyeye yürüyün dedi .” Karışık telaşlı bir o kadar da duygusal duygusal sahneler yaşıyorduk .Ben ekibimle birlikte Külliyeye giderken herkes külliyenin önünden kaçıyordu. Yanımda dava arkadaşlarımla Osmanlı Ocakları teşkilatından arkadaşlarım yeni bir bomba gelmiş herkes püskürmüş tam bombalanmış 2 ya da 3 kişi ölmüş o telaş içinde herkes kaçarken biz, bombanın üzerine yürüdük bomba atılan yöne doğru. Bir ara arkama baktım o telaşla külliye’den uzaklaşanlar bizi gördükten sonra arkamızdan külliyeye doğru yürüdüler galiba bizden cesaret aldılar..

O GECE KÜLLİYEDE DÖNÜM NOKTASINI OSMANLI OCAKLARI YAŞATTI

Osmanlı Ocakları o gece bir dönüm yaşattı. Açık konuşuyorum bizi gören millet cesaretlendi bizi gören halktı. Beni görünce tanıdıklarımız “Genel başkanım bizde buradayız” diye yanıma toplandılar. Bu arada bize yakın bir tank vardı yanına gittim ve içerisindeki askere kardeşim dedim yazık günah değil mi ne yapıyorsunuz burada ? asker bana döndü “ sizi tanıdım” dedi, yukarda bana doğrultulmuş makineli var tanktan çıkarsam beni vuracaklar. O an anladım ki bunları yönlendirenler var. Üzerimizden uçaklar geçiyor. Bu arada Şaban beyle telefonda görüşüyorum. Ulaşabildiğim, tanıdığım herkesi bir yandan arıyor diğer yandan toplu mesaj çekiyor Külliyeye gelin diyorum. -nerdesiniz ? diyor bana. Aman terk etmeyin diyor aman ha ..! Teşkilattaki arkadaşlarımızın bir bölümü Ak partinin önünde bekliyorlar. merkeze yakın olan grubumu bizi orda öldürebilirlerdi. O gece çok enteresan gelen bir gelişme de şu idi , CNN Türk gibi mesela bazı yayın yapan guruplar var kendinize yakın hisseder ve böyle durumlarda mutlaka fedakarlık beklersiniz. Ama nafile. O akşam A haberi aradım ve kınadım. Sizin yaptığınız hainliktir aynen adam gibi haber yapın

ÇAMUR AT İZİ KALSIN MANTIĞI

Erdoğan’ı sevenler sizi izliyor.Siz ise bando takımı gibi askerin darbe kalkışması bülten olarak gösteriyorsunuz başka gelişme yokmuş gibi. Erdoğan’ın canlı yayın konuşmasını niye yayınlamıyorsunuz niye vermiyorsunuz dedim. Döndüm milletvekili Mücahit beye an- an olan biten gelişmeleri aktarıyorum ,rapor veriyorum. Neler oldu neler yaşanıyor ? Şaban Beye telefonda gelişmeyi aktarırken külliyenin önünde yine bombalama oldu. Bu arada külliyenin girişinde bir polis memuru yanıma yaklaştı beni tanıyor olacak ki , başkanım ne olur gitmeyin buradan…yüzü gözü çizik, ter kan içinde. Polis ; başkanım sizden başka kimse kalmadı kimse yok ve gözlerim doldu polise döndüm “Bizim buradan ancak ölümüz gider. Ben buradayım seninleyim vallahi sana bir şey olursa senin yerine geçerim” dedim. Mobese kameralarına baksınlar biz oradayız…Osmanlı ocakları teşkilatı olarak halkı orada tutarak belki daha büyük felaketi önledik. O gece watsapp grubum dan bütün il başkanlarıma ilk talimatı verdim. Vatanını, milletini, seven herkes ölümüne ülkemizi müdafaa etmek için sokaklara inmeli diye toplu mesaj çektim. Sokaklara inen osmanlı ocakları elimizde bayraklardan başka hiçbir şey yok.

BİZ O GECE SOKAĞA ÖLMEK İÇİN ÇIKTIK

Canımızdan başka hiçbir şey yoktu biz o gece ölmek için çıktık… Bize külliyenin önüne gidin diyen Şaban Dişli’dir. Olayın kahramanları Osmanlı ocakları gözükse de aslında olayın gizli kahramanı Sayın Şaban Dişli’dir.

Bu gün kardeşinin yapmış olduğu davranışlardan dolayı sorunlu tutmak nasıl bir adalettir? bu nasıl bir insani ve vicdani bir yaklaşımdır. Kardeşinin hatasından dolayı birisini suçlamak ne dir? babasının, Kardeşinin veya evladının hatasından dolayı birini suçlamak ne kadar ahlaki ne kadar vicdani olabilirki? O gece ve sonrasın da vatana , millete ihanet edenin gözünün yaşına bakmam diye sosyal medyadan paylaşımlar yaptığını gördük.

Belirli bir güruh var bunlar neredeyse bu gizli kahramanı kardeşimden dolayı Fetöcü ilan edeceklerdi böyle birini.. Biz biliyoruz ki , Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etrafında vatanını , milletini gerçek manada çıkarsız menfaatsiz seven kişileri bilerek ve kasten algı operasyonlarıyla harcamak istiyorlar. Ben şimdi bu durumda bu önemli kurumda genel başkanlık yapıyorum yiğidi öldüreceksin hakkını da vereceksin Sayın Şaban Dişli, çeşitli STK’ların olduğu gibi Osmanlı ocaklarının da açılışına gelmiş bir siyasetçidir. Ak partide Genel Başkan yardımcılığı yapmış Cumhurbaşkanımızı çok seven ve derin saygı duyan ve Osmanlı Medeniyetini benimsemiş çok dürüst bir insan. Bu özellikleri taşıdığı için bizde kendisini çok seviyor ve çok derin saygı duyuyoruz. Sayın Şaban Dişli akrabam değil, aramızda bir menfaat söz konusu değil.

Osmanlı ocaklarına bugüne kadar maddi bir desteği olmamıştır. Zaten bizim kimseden Maddi bir beklentimiz söz konusu değildir. Bağış kabul etmiyor üye aidatı dahi toplamıyoruz. Manevi anlamda hedefimiz aynı, Osmanlı medeniyetine katkı vermek bu medeniyeti yaşatmak ortak hedefimiz. Yani ben bir hakkın yenilmesine rıza gösteremiyorum yoksa arada bir çıkar veya başka bir ilişki söz konusu değildir. Bakınız.. o gece Sayın Şaban Dişli’nin talimatları olmasaydı biz belki de yanlış noktada duracaktık. “Bir mıh, Bir Nalı. Bir Nal, Bir Ayağı. Bir Ayak, Bir Atı. Bir At, Bir Komutanı. Bir Komutan, Bir Ülkeyi Kurtarır.” Bu yüzden o gecenin bize göre gizli kahramanı Sayın Şaban Dişli’dir. Kendisinden herhangi bir menfaatimiz de söz konusu değildir. Sadece mesele şudur; “Yiğidi öldüreceksin hakkını vereceksin.”

-Gazeteci Süleyman Yıldız. Sayın Şaban Dişli’ye Yüklenenlerin Amacı Nedir ?

Amaçları çok açık. Sayın Erdoğan’ı yalnızlaştırmak, zayıflatmak, onu sevenleri küstürmek. Bende Sayın Cumhurbaşkanımı çok ama çok seviyorum. Bize de aynı oyunları oynadılar. Ahmet Davutoğlu’nu yanlış bilgilendirerek Osmanlı ocakları hakkında genelge yayımlattılar. Neymiş, partimiz adına teşkilatlanma yapıyorlar .Partinin adını kullanarak para topluyorlar gibi gerekçeler sundular. Bizi hedefe koydular acaba bunların maksadı neydi? Sayın Erdoğan’ı sevenleri ekarte etmek… Oysa biz bağış almayan aidat kabul etmeyen bir STK’yız.

YİĞİDİ ÖLDÜR AMA HAKKINI VER

Bize iftira atıyorlar. Şahsım hakkında MİT mensubu olduğumu Sayın Hakan Fidan’ın emrinde olduğu mu yaydılar. Fuat avni isimli hain gurup sosyal medyadan hakkımızda algı yaptı. HDP tabanında HDP binalarına saldırıları bizzat bizim yaptığımız iftirasında bulundular. Acaba neden yaptılar.? O günlerde Kılıçdaroğlu; “ Osmanlı Ocakları’nın Işıd ile alakaları var mı?” Siye sorması farklı bir algı ? Öte yandan , Fetö elebaşı hain için; “ Ermenidir”, Gülen Müslüman bir Türk olmadığını belgelerle ispatladığımız açıklamamızdan sonra, Meral Akşener bu açıklamamıza karşı sanki FETÖ’nün sözcüsü gibi bizim hakkımızda yaptığı açıklamaları milletimizin ve devletimizin taktirine bırakıyorum. 15 Temmuz öncesinde zaman gazetesinin önüne siyah çelenk koyduk, basın açıklaması yaptık. Gazete aktiften böyle bişey yapmak bir STK için intihar olmasına rağmen bu eylem için yine bize manevi destek veren Sayın Şaban Dişli’dir. Belki herkes şaban sişli’nin kardeşi üzerimden algılarla yıpratılmasına rıza göstere bilir ama biz bu bildiklerimiz yüzünden asla bu tür saldırılara sessiz kalamayız. Daha geçtiğimiz hafta HDP ‘li vekilin annesinin cenazesine saldırıda bizi suçladı CHP ‘li Zeynep Altıok , elinde belge yok bilgi yok…

Çamur at izi kalsın mantığını işletmeye çalışıyorlar..Karalama kampanyası yapıyorlar .Ancak ;artık bunlar tutmuyor. Artık milletimiz uyandı. Ben bugün bu gerçekleri söylemek zorundayım. Vicdanen okuyorum medyadan aşağı Dişli, yukarı Dişli… El insaf 15 Temmuz gecesini canlı yaşayanlardan birisiyim. Şaban Dişli iyi bir vatan evladı. Bu adam namusuyla , şerefiyle, bu memlekette bu ülkeye en zor anda en büyük gizli kahramanlığı göstererek o gece üzerine düşeni yapmıştır. Teşkilatımız buna şahittir. Kendisi bunları anlatmaz. Benim anlatmamı da istediğini düşünmüyorum. Ancak medyada başlatılan linç kampanyasına gönlüm razı olamazdı.

Zira, yapılan haksızlıklara benim vicdanım el vermiyor.Bu açıklamaları yapmak başında bulunduğum Osmanlı Ocaklarının, büyük ecdadımın bana yüklediği sorumlulukla bu açıklamayı yapmamı gerektiriyor. Ben biliyorum çünkü işin içindeyim Mehmet Dişli hata yapmış olabilir, Onun hatası Şaban Dişli’ye neden fatura ediliyor.. Hz.Nuh (a.s) mın kardeşleri, evladı, eşi, inanmadıkları için kurtuluşa eremediler. Mehmet Dişli adam olsa abisini dinlerdi. Komutan olmak önemli değil , adam olmak önemli.Benim böyle bir ağabeyim olsa onun lafından çıkmazdım ben general değil, sultan bile olsam çıkmazdım .Yanlış yaptı Mehmet Dişli,Şaban Dişli gibi abisi varken onu değil, kanımca başkalarını dinledi. Bu arada konu yargı aşamasında mahkeme kararı yok suçlu olup olmadığına yargı karar verecek . –

MEHMET DİŞLİ’NİN FETÖCÜ OLDUĞUNDAN SAYIN ŞABAN DİŞLİ BİLGİSİ VARMI İDİ ?

Mehmet Dişli’nin fetö ile olan ilişkisinden sizce Şaban Dişli’nin bilgisi var mı ? Hayır asla, haberi olsa müdahale ederdi. . Bakın benim kardeşimi fetöcüler bana karşı kullanmak için Osmanlı ocakları 1453 diye bir çakma ocak kurdurdular. ocak altında algı operasyonları yaparak , bizi engellemeye yıpratmaya çalıştılar. Benim kardeşim fetöcümü değil. Ben öyle biliyorum ama Asya bankta hesabı var mı var. Şüpheleniyorum kardeşimde olsa. Mesele vatan meselesi ise bir dakika bile düşünmeyiz. Kardeşimizde olsa vatana ihaneti biz affetmeyiz…

Erzurum Aşkale belediye başkanı fetö’den tutuklanıyor.. sonradan öğreniyorum ki kardeşimle seçim çalışması yapmışlar buradan bana randevu alıp geliyorlar .Yanlarında Çanakkale 18 Mart rektörü Sedat Laçiner’de var.Neden getirdin bunları yanıma diyorum. ? Bunun fetö ile ilişkilerini bilmeyen yok diyorum. Kardeşimde olsa yanındakilerden de şüpheleniyorum. Bu olanlar operasyon belli.Bu adamlar kardeşim üzerinden beni de hedefe koyuyorlar neden ? Samanyolu tv ve zaman gazetesi aktifken önlerine siyah çelenk bırakan grubun Genel Başkanıyım.

Ben hedef olmayacağımda kim hedef olacak ? Bu yüzden tıpkı bize yapılan algılar bir başkalarına da yapıldığını görüyoruz. Bunları ben söylemek zorundayım. O yüzden Sayın Şaban Dişli sadece Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan için değil , ülke içinde önemli bir kişiliktir.Cumhurbaşkanı’nın Baş danışmanı olarak atanması bu eleştirilerin had safhaya çıkmasına sebep olamaz. Eleştirenler ona çamur atanların amacı başka. Sayın Erdoğan’dan daha iyi tanıyamaz, tanımazlar… -Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan sizin gibi düşünerek mi, Başdanışman Yaptı Dişli’yi Ben Sayın Cumhurbaşkanımız adına bir şey konuşamam, haddimizde değildir. Şaban Dişli makam mevki gözetmeden devletin yanında kaldı devlet sahipleri de bunu gördü hak ettiği yer taktir edilmiş olabilir…Bu durum fetö ile mücadele edenlerin yani bizimde hoşumuza gitti. “Güle su , dikene kan, yakışır. Gül yerine dikene su, döken zalimdir. ” Bir gülün dikeni de kendisi de vardır. -Bir gül Şaban bey , dikeni de Mehmet dişli midir ? bilemem orasını zira devam eden yargılama süreci var.
Cumhurbaşkanımızın takdiri Sayın Dişli’yi Baş danışman yapmış olması Dişli’nin milletin yanında olduğunu göstermez mi ?Cumhurbaşkanımızın takdiri her şeyin üzerindedir Büyüklerimizin söylediği bizim için çok önemlidir. Biz töremiz gereği aldığımız kültür gereği, büyüklerimizin takdir ettiği kişi ve kurumları her zaman sayarız saygı duyarız. -Ak parti hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aklın yaşta değil başta olduğunu tekrar görüyor 21 yaşında İtanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri gibi , Ak partininde 5 sonra 21 yaşında olacağını ümit ederek , 2023 ‘te Türkiye ülkemizin ve dünyanın kalbini fethetmesini murat ediyorum.

Bunları da sevebilirsiniz