15 Temmuz şuuru Milli Birlik gecesi çoşkuyla devam ediyor!

Uluslararası Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, “15 Temmuz’un 1, 2 gün gündemde kalıp bertaraf edilmesi doğru değil. Devletin kendi içinde bir yapılanma söz konusu. Bunu bir çırpıda kenara itmek, unutmak doğru değil” dedi.
Osmanlı Ocakları Derneği, 15 Temmuz ruhunu yaşatabilmek amacıyla, ‘Milli Birlik Gecesi’ programını düzenledi. Ankara ATO Congresium’da düzenlenen programa, Uluslararası Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat’ın yanı sıra Osmanlı Ocakları Türkiye Genel Başkanı İsmail Coşkun ve çok sayıda bölge başkanı katıldı. Gerçekleştirilen program öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Canpolat, “15 Temmuz 2016 tarihi Türkiye Cumhuriyeti’nin ve dünyadaki tüm mazlumları ilgilendiren bir tarihtir. Bu dünya demokrasisine darbe vurulmaya yeltenilmiş bir tarihtir. 15 Temmuz milli birliğimize, kardeşliğimize gölge düşürmeye çalışan dış mihrakların içeride ve dışarıda birleşerek taarruzudur. Aziz milletimiz bunun üstesinden gelmiştir. 15 Temmuz şuurunu devam ettirmek için bir birlik gecesi yaptık. Bu gecemize tüm siyasi partileri, tüm vatandaşları davet ettik. Sürdürülebilir bir algının devam etmesi lazım. 15 Temmuz’un 1, 2 gün gündemde kalıp bertaraf edilmesi doğru değil. Devletin kendi içinde bir yapılanma söz konusu. Bunu bir çırpıda kenara itmek, unutmak doğru değil. Bu gecenin yurttaki tüm vatandaşlarımızın demokrasiye inancını sürdürmesi için, yurtta barışın sürdürülmesi için yapılmış bir gecedir. Milli birlik şuuru bir siyasi anlayışın, bir ideolojinin, bir etnik kökenin sahip çıkması gereken bir inanç değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin tamamının sahip çıkması gereken bir şeydir” diye konuştu.
“Bir olduğumuz her ortamın feyzi bize Osmanlı ruhundan geliyor”
Canpolat programda yaptığı konuşmada, dünya üzerine Osmanlı varlığının kaybolduğu topraklarda zulüm ve sömürgenin hakim olduğunu belirterek, “Osmanlı varlığından koptuğundan itibaren yerin alan sömürge anlayışı bölgede insanlara zulüm yapmakta, insanlar birbirini öldürmekte, insanları aç, susuz ve sefalet içinde yaşatmaktadır. Ülkemizde ve dünyada gözle görülen ve ele tutulan bir Osmanlı ruhu boşluğu var. Cumhuriyetimizin değerleri ve sistemiyle Osmanlı medeniyetini yaşamaya çalışan aziz kardeşlerim 15 Temmuz ruhunun Osmanlı ruhu olduğunu unutmayalım. Bir olduğumuz her ortamın feyzi bize Osmanlı ruhundan geliyor. CHP’li, MHP’li, AK Parti’li kardeşlerimiz mezhep gözetmeden Osmanlı çatısı altında var olabiliyor. Bunun en iyi örneğini Beştepe Külliyesi önünde 15 Temmuz akşamı hep beraber yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz, Selçuklu ve Osmanlı Devleti gibi ilelebet devam edecektir. FETÖ’cü veya bölücü teröristlerin kendi mühimmatlarımızla devletimizi ele geçirmelerine asla izin vermedik ve yine böyle bir teşebbüste bulunurlarsa mermi atarak değil, şehit olarak izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.img_3556 img_3557 img_3558

Bunları da sevebilirsiniz