15 Temmuz Şehidi Adil Büyükcengiz’in Abisi Sadece Yayın Organımız Külliye Haber’e Konuştu : ”CHP Bize Yanlış Yaptı”

15 Temmuz Şehidi Adil Büyükcengiz’in Abisi Kadir Büyükcengiz, sadece Külliye Haber’e konuşarak CHP’nin kendilerine yanlış yaptığını söyledi.

Osmanlı Ocakları Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat ile Muğla’da bir araya gelen Büyükcengiz yaşadıklarını anlattı.

Osmanlı Ocakları Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat yaptığı açıklamada, ”15 Temmuz gecesi yapılan ne kadar saldırı ve zulüm varsa bu devam ediyor. Özellikle gazeteci arkadaşlara söylüyorum, sizin zaten asli vazifeniz ama 15 Temmuz ve sonrasında yapılan tüm zulümleri duyurmalısınız. Yanımda bir imam var, bu imam 15 Temmuz gecesi sela okuduğu için darp edilmiş. ”Sen niye sela veriyorsun” diye bir güruh imamızı darp etmişler ama imamımız onlara karşı dik durmuş ben bu imamımıza şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum, bir yanımızda da 15 Temmuz şehidimizin abisi var, onun da duygu ve düşüncelerini almak istiyorum” dedi.

Daha sonra sözü 15 Temmuz Şehidi Adil Büyükcengiz’in Abisi Kadir Büyükcengiz’e bırakan Canpolat, Büyükcengiz’in anlattıkları karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

CHP Belediyesi’nin kendilerine yanlış yaptığını anlatan Büyükcengiz şöyle konuştu: ”2005 yılında rahmetli şehit kardeşim ile yan yana gelerek, buraya bir işletme yaptık. 15 Temmuz akşamı bunların başımıza geleceğini bilmiyorduk. Turizm Bakanlığı, belediye ve tüm kurumlardan gerekli izinleri almamıza rağmen tam 11 yıl sonra bizim oteli mühürlediler. Saçma sapan gerekçeler göstererek 15 Temmuz’dan 1.5 ay sonra burayı mühürlediler. Tüm belgelerimiz alınmasına rağmen. Buradaki birçok yer imarla ilgili sıkıntılı olan ve imar affında olan yerler. Bize çifte standart yapılıyor, üstelik benim kardeşim bir şehit. İstanbul’dan gelip yatırım yapan yerlere birşey olmuyor. Ortaca Belediyesi yani CHPli belediye tarafından bize yanlış yapıldı. Yunan vatandaşı gibi bizi linç edip bir de 10 sene hapis cezası ile yargıya sevk ettiler. Cumhurbaşkanımızın yetkilerinin üzerinde değildir hiçbirşey. Başkanlık sistemi ile beraber tüm yetkiler Cumhurbaşkanımız’a geçti eskiden olsa tek yetkili belediye başkanıydı. Bize çifte standart uygulanıyor. Şahsım adına CHPli belediye başkanından şikayetçiyim. Benim dedem şehit, kardeşim şehit. Vatanım ve milletim için mücadele eden birisiyim. Sevilen, bilinen birisiyim, otelcilik anlayışım da belli. Milli değerleri olan bir işletmeyiz. Ne suç işlediğimi öğrenmek istiyorum, ben şehit abisiyim, bana bir sela layık görülmedi. Vatan hainlerinin hepsi dış ülkelerde değil, burada da var ve hakkımı helal etmiyorum. Ben şu anda maddi anlamda zor durumdayım, hakkımı yiyenlere haram zıkkım olsun diyorum. Bizim gibi vatanını milletini seven insanların mağdur olmasından dolayı içim kan ağlıyor.Kimseden korkum yok. Ben, FETÖcüler idam edilsin diye yazılı basında da dile getirmiştim.” dedi.

Daha sonra konuşan Osmanlı Ocakları Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat, şehidimizin abisine konuyla ilgileneceğinin sözünü verdi.

Canpolat, ”Osmanlı hoşgörüsünü yaşayan bir milletiz biz. 15 Temmuz şehidimizin isminin verildiği yerin kapatıldığı bir yer var. Buna CHPli belediye neden müsaade eder. Biz abimizin yanındayız. Muğla İl Başkanımız da yanımızda, burada apaçık bir zulüm var ve bu zulüm FETÖ tarafından yapılıyor, CHP de destek oluyor. Ülkemizi tehdit eden bu yapıyı yok etmemiz gerekiyor. 15 Temmuz şehidimizin abisi, işinden ediliyor, psikolojisi bozulmaya çalışılıyor. Biz Osmanlı Ocakları olarak buna izin vermeyeceğiz. 15 Temmuza, şehide saygısı olmayan CHP zihniyetinin Haçlı’dan bir farkı yoktur. Bu millete hiçbir faydası olmaz, vatandaşlarımız şehit ailesine CHP tarafından yapılan bu zulmü duysun” ifadelerini kullandı.

Canpolat sözlerini 15 Temmuz şehidi Adil Büyükcengiz’e dua ederek tamamladı.

Bunları da sevebilirsiniz