Türkiye’de bulunan Bulgaristan Türkleri için atama yapıldı.

Bulgaristan Türklerinden sorumlu Osmanlı Ocakları Türkiye Başkanı olarak Gazeteci yazar Rafet ULUTÜRK  atandı.DSC09903
Bu gün Genel Merkezimizi ziyaret edip Genel Başkanımız Kadir CANPOLAT beyfendilerle bir araya gelen ULUTÜRK, Türkiye’de bulunan soydaşları Bulgaristan Türklerinden sorumlu Osmanlı Ocakları Türkiye Başkanlığına resmen atandı.
Bulgaristan Türklerinden sorumlu Osmanlı Ocakları Türkiye Başkanı
Rafet ULUTÜRK’ ün 100 kişilik yönetim listesi ve Bulgaristan Türklerinden sorumlu Osmanlı Ocakları için izmir, İstanbul, Bursa ve Trakya illerimizde bulunan teşkilatlarımıza ek olarak Bulgaristan Türklerinden sorumlu Osmanlı Ocakları il başkanlıkları  atanacak. Bulgaristan Türklerinin Osmanlı Ocakları çatası altında demokratik haklarının gözetilmesi hedefleniyor. Mevcut il Başkanlarımızın altında hizmet yapacak Bulgaristan Türklerinden sorumlu il Başkanları atamaları en yakın zamanda yapılacağı bildirildi.
Yapılması hedeflenen hizmetlerin başlıkları şunlardır.
1. Bulgaristan’da Osmanlı Medeniyetini yaşamak ve yaşatmak için çalışmalar düzenlemek.
2.Çifte vatandaşlarımız olan Bulgaristan Türklerinin hem ülkemizde hemde Bulgaristan’da demokratik haklarını gözeterek yapılacak olan seçim veya referandumlarda Osmanlı torunlarının demokratik haklarını gözeterek yardımcı olup yol göstermek.
3.Bulgaristan’da ki Osmanlı eserlerimizin önce  tespiti daha sonra  bakım, onarım ve Osmanlı devletine hukuki anlamda kazandırılmasının sağlanması.
4.Türkiye’de bulunan Bulgaristan Türklerinin tespiti sağlamak ve Osmanlı Ocakları çatı altında temel hak ve hürriyetlerini gözletmek. olarak belirlendi.
hayırlı olsun.

Bunları da sevebilirsiniz