Recep Tayyip Erdoğan ve 2071 Vizyonu

 

Recep Tayyip ERDOĞAN
Türkiye’nin 2023’te dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girecek ve 2071’de Türkiye, Selçuklu’da, Osmanlı’da ulaştığı dereceye yeniden ulaşacak

27 Ocak Cumartesi günü, İstanbul Ümraniye’de Osmanlı Ocakları’nın düzenleyeceği, AB ve Devlet Eski Bakanı, Sayın Egemen BAĞIŞ‘ın da katılımı ile Recep Tayyip Erdoğan ve 2071 Vizyonu konferansı gerçekleştirilecektir.Aynı zamanda Osmanlı Ocaklarının organize ettiği şehit yakınlarının Ümre ziyareti programına katılacak olan, şehit ailelerininde davet edildiği bu konferansta 2071 vizyonu ile alakalı merak edilen bir çok soru cevaplanacaktır.

İşte Türkiye açısından 2071’de ülkemizin sosyal vizyonu nasıl olacak? veya 2071’de ekonomik yönden gelişmiş, dışa bağımlılığı kalmayan, bilim ve teknolojide sayılı ülkelerden biri haline gelmek için nasıl bir yol haritası çizmemiz gerekiyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce bu konu ile ilgili çarpıcı mesajlar vermişti. 2071 tarihine ilişkin ilk açıklamasını 2012’de AK Parti kongresinde yapan Erdoğan, 2071’in somut hedefini ortaya koymuştu. 2023 hedeflerinin dünyadaki en büyük ilk 10 ekonomi arasına girmek olduğunu belirten Erdoğan, 2071 için “2071’e, Allah’ın izniyle, o zaman Türkiye, Selçuklu’da, Osmanlı’da ulaştığı dereceye yeniden ulaşacak” demişti. Erdoğan’ın mesajları şöyleydi:

Daha da güçleneceğiz. 2023’te ilk 10’a gireceğiz. İnşallah tarihimizin Anadolu yürüyüşünün başladığı andan bugüne… 2071’e, bininci yıl dönümüne Allah’ın izniyle o zaman Türkiye Selçuklu’da, Osmanlı’da ulaştığı dereceye yeniden ulaşacak. Gelişmiş ülkeler küresel finans krizini ağır şekilde yaşarken biz Türkiye olarak istikrarlı şekilde yürümeye devam ediyoruz.
Bizler 2071’i göremeyebiliriz. Özelikle gençlere, bekar olanlara sesleniyorum. Evleneceksiniz. İnşallah 2071’in neslini siz yetiştireceksiniz. Ama öyle bir şuurla yetiştireceksiniz ki bu milletin dünyadaki yerini onlar, ilk 10’un içinde farklı bir yere taşıyacaklar. Biz farklı ufukların insanlarıyız. Onun için her gittiğim yerde en az 3 çocuk diyorum. Bak daha fazla olmalı, altında olmamalı.

Bu ülkenin her karışında yavrularımız doğduğu zaman teröre araç olarak değil bu ülkenin kalkınmasına araç olarak doğacaklar. Biz insanı hedef alıyoruz. Önceliğimiz’de devlet yok, önce insan dedik. Ardından herşey Türkiye için dedik.

Tüm halkımız bu etkinliğe davetlidir.

Bunları da sevebilirsiniz