Osmanlı torunları “ümmet ağlıyor” programında bir araya geldi.

‘’Osmanlı Torunları ümmet için bir araya geldi’’

Türkiye Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları Başkanlığı ‘’ümmet ağlıyor sen ne yapıyorsun’’ konulu program düzenledi.

Kuran tilaveti eşliğinde başlayan programa Osmanlı Ocakları Korucu Genele Başkanı Kadir Canpolat, Abdulmetin Balkanoğlu, Osmanlı ocakları İstanbul İl Başkanı Yalçın Yazıcı ve çeşitli ilçe ve yönetici üyeleri yanı sıra çok sayıda izleyici katılım sağladı.
Programı tertipleyen Osmanlı Ocakları Gençlik Kolları Türkiye Başkanı Mustafa Kemal Eren konuşmasında: Ümmet bilincine vurgu yaparak birlik ve beraberlikle İslam dünyasının üzerindeki kara bulutların def’inin mümkün olacağını söyledi.

Kurucu Genel Başkan Kadir Canpolat ise konuşmasında:’’ Ümmet ağlıyor, insanlık ağlıyor, yer gök ağlıyor…Hz. Muhammed (a.s.v) bu vahşiliğe bir son vermek adına rabbimiz elçi olarak gönderdi. Kız çocuklarını diri diri toprağa gömen bu vahşiliğe, yanan büyük ateşler söndü. Dünyanın çeşitli yerlerin de ümmet ağlıyorken, ihanet tellalları var. Devlet yöneticilerimize kast eden sinsi mihraklar var. Ümmet ağlıyorsa bizde burada onlarla birlikte ağlıyoruz, onların dertlerini dert edineceğiz, sorunlarına çözüm arayacağız. Dünyada her nerede olursa olsun derdi olan ümmetin dertleri ile dertleneceğiz.
Osmanlı medeniyeti zaten bu değil mi? Saflarımızı sıklaştıralım. Bu vatan hepimizin değil mi? Türk Bayrağının altında tüm etnik kimlikler, aleviler, Sünniler, şu partililer bu partililer demeden herkesin bu bayrağın hakkını vermesi bir vatandaşlık görevidir. Herkes üzerine düşen görevi sorumluluğu vazifesini yapmasıyla mükelleftir. Dünya bir olmuş Sayın Cumhurbaşkanımıza, İslam aleminin liderine hakaretler yağdırırken, biz susalım mı? O’nu savunmayalım mı? Ümmet liderliğini yapan Cumhurbaşkanımızı sevmeyelim O’na sahip çıkmayalım mı? İslam Alemine Türkiye Cumhuriyeti olarak her zaman olduğu gibi yine liderlik edeceğiz, ümmetin dertleri ile dertleneceğiz.’ Diye konuştu.

daha sonra kürsüye çıkan Abdulmetin Balkanoğlu Dünyanın her yerinde Müslüman milletler Arakan’da, Filistin’de, Myanmar’da ağlarken ve yeni senaryolar çizilirken bizler Uluabat’lının, Fatih’in, Selahattin Eyyubi’nin torunları olarak aslan olduğumuzu, ‘’Bize Kuzuluk yaptıranların esaretinden kurtulma vaktinin gelmiştir. Özümüze dönerek yeniden dünyayı adalet ve düzen için şerh edeceğimizi bilmemiz gerekir’’ şeklinde ki gibi ulvi ve açıklayıcı heyecanla sohbetini sürdürdü.
programın sonunda katılımcılara katkılarından dolayı plaket töreni gerçekleştirildi.

Bunları da sevebilirsiniz