Osmanlı Ocakları’nın ”Cumhur İttifakı’na Destek” Programları Devam Ediyor

Osmanlı Ocakları’nın ”Cumhur İttifakı’na Destek” programları tüm hızıyla devam ediyor. Osmanlı Ocakları bu kez de Ağrı’nın Patnos ilçesinde ”Cumhur İttifakı’na Destek” programı düzenledi.

Patnos’taki programda konuşan Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat: ”Aynı kaderin, aynı coğrafyanın, aynı ülkenin vatandaşlarıyız” dedi.

Canpolat sözlerini şöyle sürdürdü : ”Bizi bir yapan, bizi bir kılıfa sokan Alemlere rahmet olarak gönderilmiş bir Peygamberin ümmetleriyiz. Bize bu değerler üzerinde, bizi bir yapan, bizi aynı kader etrafında toparlayan, ırzı can yaparak, dilimizi, birliğimizi, ülkemizi, vatanımızı, bayrağımızı korumaya çalışan Sayın Cumhurbaşkanımız’ın etrafında Osmanlı Ocakları olarak kefenli liderin kefenli askerleriyiz. Biz Patnos’ta, Diyarbakır’da, Şırnak’ta var etmek adına, ezilen milletlerin sözcüsü olmak adına, birleştirmek adına, ümmet adına buradayız. Osmanlı medeniyeti Türklerle Kürtlerin, Alevilerle Sünnilerin bu coğrafyada yaşayan herkesin bir olduğu, birlik olduğu, asırlarca beraber yaşadığı bir medeniyettir. Bu medeniyet bu sorunlara çözüm olacak en büyük modeldir. Bizi bir yapan bu İslam Sancağı’na gönülden sarılmamız gerekmektedir. Yoksa Filistin’deki şehit edilen kardeşlerimizi görmüyor muyuz ? Ne olursa olsun biz barış ve kardeşlikten yanayız. Bu memlekete yapılacak bütün değerleri de özümüzle benimsemeliyiz. Biz siyaset yapmıyoruz, dava adamıyız. Yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz. 24 Haziran’da bir seçim var. Bu seçim öyle bir seçim ki 1071, 1299’dan, 1453’ten, 15 Temmuz’dan gelen bir rövanş, bir hesaplaşma. Bu milleti yok etmek isteyenler var. 24 Haziran seçimlerinde öyle bir güçlü destek vermeliyiz ki, savaşa hayır demeliyiz. Ümmet sancağı altında toplanmalı, Kürt Türk bakmamalıyız. Bu ümmet sancağı altında hepimizi var edecek liderin altında kenetlenmemiz lazım. Bu seçim, dış güçlerin ülkemizde oynadıkları tuzakların sonu olacak. 24 Haziran’da birliğimizi beraberliğimizi göstermeliyiz. Cumhur İttifakı’na destek vermeliyiz. Ben 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı’na oy vereceğim, sonra gidip Allah’a şükredeceğim. Bana bu oyu nasip ettiği için şükredeceğim. Biz İslam sancağının Haçlı orduları ile savaştığı zamanlarda yer alamadık ama bugün Erdoğan’ın Başkomutanlığını yaptığı bir seçimde bir oy kullanarak, ülkeme karşı sorumluluğu yerine getireceğim. 24 Haziran seçimi sıradan bir seçim değil. Bu bölgede huzur var. Genç kızlarımız geç saatlere kadar sokaklarda gezebiliyor. Erdoğan hükümeti ile daha ne güzellikler gördük. Ben Osmanlı deyip yola çıkarken Erdoğan’ın varlığı ile yola çıkabildim. Erdoğan’dan önce Osmanlı diyeceksin de bak bakalım ne yapacaklar o zaman bunlar. Vallahi Osmanlı adında bir derneği bırakın, bir kurum dahi yoktu. Kürtçe konuşamıyorduk, Ahmet Kaya’ya ne yaptılar unuttunuz mu ? Ben İmam Hatip mezunuyum, İngilizce’yi zorunlu tuttular ama Kürtçe’yi yasakladılar. Biz Kürtlerle beraber savaşmışız. 24 Haziran’da o yüzden oy kullanmalıyız.

Bunları da sevebilirsiniz