Osmanlı Ocaklarından Gençlik Kollarına Atama!

Osmanlı Ocakları, İstanbul Gençlik Kolları merkezinde atama gerçekleştirildi.

İstanbul Beyoğlu Gençlik Kolları başkanlığına Oğuzhan Mumlu atandı. Atama töreni Osmanlı Ocakları Gençlik kolları Merkezi’nde gerçekleşirken Mumlu’nun atamasını Türkiye Gençlik Kolları Başkanı Fazlı Bal  yaptı.

Atama töreninde konuşan İstanbul Beyoğlu Gençlik Kolları başkanı Oğuzhan Mumlu, ”Allah’ın izni, Sayın genel Başkanımız Kadir Canpolat’ın da takdiri ile İstanbul Beyoğlu Gençlik Kolları başkanlığı görevine atanmış bulunmaktayım. Gençlerimize Osmanlı ve Türkiye tarihi ile alakalı bilgiler vereceğiz, eğitimler düzenleyeceğiz, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için çalışmalar yapacağız. Türkiye yolunda, Osmanlı ilim ve medeniyetini yayma bilinç ve sorumluluğu ile çok çalışacağım” dedi. Mumlu sözü daha sonra Türkiye Gençlik Kolları Başkanı Fazlı Bal’a bıraktı.

 Türkiye Gençlik Kolları Başkanı Fazlı Bal ise, Gençlik kolları, Kadın Kolları, Üniversite olmak üzere bütün yaş guruplarına hitap eden teşkilat bünyemizde lise çağındaki kardeşlerimizden üniversiteye uzanan hizmet veren teşkilattır. “Bize verilen görevin sorumluluğunun farkındayız. Gençliğimizi alışkanlıklardan uzak tutmak İçin projeler geliştirip ve tüm imkanlarımızı seferber etmekteyiz. Gençlik Kolları merkezimiz gençlerimize yönelik aktif halde çalışan bir teşkilattır. Gençlerimizde bizimle bu yolda ilerlemek isterlerse bizlerle iletişime geçmelerini isteriz. Gençlik kolları Beyoğlu ilçe teşkilatımızın da gençlerimize, milletimize yönelik güzel projeler yapacağı çok çalışacağı sözünü aldık. Beyoğlu Gençlik Kolları başkanı Oğuzhan Mumlu’ya görevinde başarılar diliyor, teşkilatımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Külliye Haber Ankara

Bunları da sevebilirsiniz