Osmanlı Ocakları’ndan Avustralya’da 29 Ekim Programı

Osmanlı Ocakları, Avustralya’da 29 Ekim programı düzenledi.

Osmanlı Ocakları Genel Başkan Basındanışmanı Muhammed Yavaş yaptığı açıklamada, Osmanlı Ocakları’nın Avustralya’da Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın bilgisi ve Avustralya hükümetinin izni dahilinde 29 Ekim programı düzenlediğini açıkladı.

Yavaş açıklamasında, ”Avustralya sorumlumuz Melih Göğebakan büyük bir özveri örneği göstererek Avustralya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı yapılmasını sağladı. Tarihte ilk defa Avustralya’da Türk bayrağımız göndere çekildi” dedi.

Osmanlı Ocakları Avustralya Teşkilat Başkanı Melih Göğebakan da açıklamasında :”29 Ekim Anma Programı ile alakalı Avustralya hükümetinden geçen hafta izin aldık. Melbourne merkezde olan alanda kutlama yapmak için bize izin verdiler. Cumhurbaşkanlığımız öncülüğünde Osmanlı Ocakları adına, Türk öğrencilerimiz ve Türk vatandaşlarımızın katılımıyla bir program gerçekleştirdik. 170 öğrenci 150 kadar vatandaşımız geldi. Tarihte ilk defa Melbourne’de Ay yıldızlı bayrağımız göndere çekildi. Çok duygulandık. Avustralya halkı da bizim bayrağımızı gördü. Bu program için Avustralya hükümetine, Avustralya polisine, Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat’a ve Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Programımız hakkında Erdoğan’a da bilgi verdim. Osmanlı Ocakları olarak çok güzel bir programa imza attık” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz