Osmanlı Ocakları, Zeytin Dalı Harekatına Destek İçin Bölge de temaslarını sürdürüyor…

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütleri YPG/PKK-DEAŞ mensubu teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda Mehmetçik’e destek için sınır bölgesinde bulunan Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat ve beraberindeki heyet, temaslarını sürdürüyor. Viranşehir’de resmi makamların yanı sıra  bölge halkı ile temaslarda bulundu.

21 şubat 2018 tarihinde Viranşehir’de, Osmanlı Ocakları bölge teşkilat Başkanı Suphi Ayaz ve Viranşehir Osmanlı Ocakları heyeti, Kadir Canpolat beraberinde gelen Osmanlı Ocakları genel merkezi heyeti ile ilk önce İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Osmanlı Ocaklarından Viranşehir Jandarma Komutanlığına Ziyaret

Viranşehir Jandarma Komutanlığına yapılan moral ziyaretine bölge teşkilatları da katılım sağladı.  ziyarette konuşma yapan kadir Canpolat; ‘Mehmetçiğe moral vermek için buradayız, sizleri canı gönülden seviyoruz. biz sizlerin sayesinde normal bir yaşamı sürdürüyor, huzurla yaşıyoruz. Ülkemizi Irak’a Suriye’ye çevirmek isteyenlere fırsat vermiyor bizim için var gücünüzle mücadele ediyorsunuz sizlere minnettarız. teşkilatımız ve şahsım gece gündüz münferit çerçevede her zaman yanınızda ve emrinizdeyiz”dedi. Söz alan Jandarma komutanı Ramazan Onur Can, yapılan ziyaretten memnun olduklarını belirterek şöyle devam etti; örgüte giden para kaynaklarının engellenmesi adına kayyum atandı. Belirli siyasi parti belediyeleri yıllarca Belediyelerden örgüte para aktardılar. Atanan kayyumlarla bu gidişe dur denildi. Siyasi hareket bizlere hedef gösterirse bizim alamayacağımız yer yoktur.”şeklinde konuştu.
Daha sonra kaymakamlığa geçen heyet Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit’e ziyaret gerçekleştirdi.

Viranşehir Kaymakamlığı’na Ziyaret

Viranşehir Belediye Başkanlığına kayyum olarak atanan Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit, kendi döneminde ilçeye yapılan hizmetleri, Sosyal yardımlar yanı sıra kamu düzenine yararlı faaliyetlerini anlattı. Toplantısı sonrası heyet Viran şehir müftüsü Kamil Oktay’ı makamında ziyaret etti. ziyaretlerin son durağı Ak parti ilçe Başkanlığı oldu.

Bunları da sevebilirsiniz