OSMANLI OCAKLARI ULUSLARARASI TEŞKİLAT BAŞKANLIĞINA MELİH GÖĞEBAKAN ATANDI!

Osmanlı Ocakları Genel Başkan Basın Danışmanı Muhammed Yavaş; ’Türkiye’de olduğu gibi tüm dünya genelinde Osmanlı Ocakları’nın temsilciliklerinin açılacağını duyuruldu.

Yavaş’ın yaptığı yazılı açıklamada; ’’Uluslararası Osmanlı Ocakları teşkilat Başkanlığına Melih Göğebakan atandı. Osmanlı Ocakları Türkiye’de teşkilatlanmasını bitirmek üzere. Yurdumuzda olduğu gibi tüm dünya genelinde büyük bir teşkilat olma yolunda bugün merkezimizde çok ciddi ve etkin bir atama gerçekleşti. Kültür Turizm Bakanlığı bünyesinde Avusturya’da belgesel çekimleri için bulunan Melih Göğebakan’ın isteği üzere Uluslarası ve kurucu Genel Başkanımız Kadir Canpolat Uluslararası pozisyonda dış ülkelerden sorumlu teşkilat Başkanlığına atanmasıyla teşkilatın büyük hareketin ve hazırlığın temellerinin atıldığını söyleyebiliriz. Melih Göğebakan Genel Başkanımız Kadir Canpolat’ın öncülüğünde, öncelikle tüm Türk Devletlerinde yapılanmaya gidecek. Osmanlı Ocakları artık Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan gibi ülkelere ülke sorumlusu atayarak Osmanlı Medeniyetinin yeniden tüm dünyaya barış ve kardeşlik adına kazandırmak için harekete geçtiğini söyleyebiliriz. Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile yakınlığı İle bilinen Göğebakan’ın, yerli ve milli projelerine yenilerini Osmanlı Ocakları ailesiyle birlikte hazırlanacağını söyleye biliriz.” dedi.

Konu ile alakalı açıklama yapan Göğebakan şunları kaydetti; ’Avusturya’da Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde belgesel çekimleri için bulunuyoruz. Ayrıca Avusturya Osmanlı Ocakları ülke sorumluluğu için çalışmalar başlattık. Bu yöndeki girişimlerimizi gören Genel Başkanımız Kadir Canpolat bize Uluslararası teşkilat Başkanlığını uygun gördü. Bizde bu kutlu ve mübarek davanın içinde bulunmaktan şeref duyacağımızı belirterek verilen bu görevi kabul ettik. Öncelikle Avusturya ve bölgede bir dizi atamalar yapacağız. Cumhuriyetin değerlerinde ecdadın izinde milletimize hizmet etmeyi hedefliyoruz. Bugün Dünya Osmanlı dönemindeki huzura, kardeşliğe, saygınlığa ve insani yaşama her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğu görülüyor. Bizlerde Osmanlı Ocakları ailesi olarak Dünyanın kurtuluşunun Osmanlı medeniyetinde saklı olduğunu biliyor ve artık devasa çalışmalarla dünyaya insanlık adına mührünü vurmuş medeniyetimizi yeniden ayağı kaldırmaya çalışacağız. ’dedi.

MELİH GÖĞEBAKAN KİMDİR?

1974 Osmaniye Doğumlu olan Göğebakan orta ve lise öğrenimini yine Osmaniyede tamamlamıştır. Bir imam hatipli olan Göğebakan evli ve 2 çocuk babasıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yakınlığı ile bilinen Göğebakan Osmanlı Kültür ve Medeniyetini benimsemekte bu anlamda Osmanlı Ocakları ile yakinen ilgilenmektedir.

Konu ile alakalı açıklamada bulunan Genel Başkan Kadir Canpolat ise;
’’ Bugün ABD taklit edilen Osmanlı sistemiyle yani hanlık, hakanlık, Padişahlık ve nihai Başkanlık sistemini geliştirirken, sistemsel olarak Osmanlı Devletini taklit etmiş ise de; O’nun ruhuyla hareket edememiştir. Hoşgörü sahibi değildir. Silah ve savaşla kan dökmüştür dökme yede devam etmektedir. Çoğu devleti ve toplulukları Sömürmüş, yıkmış ve onların temel hak ve hürriyetlerini kundaklamıştır. Barış içinde yaşayan dünyanın orta doğusu bugün kan gölü halindedir. Osmanlı devletinden sonra dünyayı yönetmeye çalışan ABD’nin kötü yönetimidir.
Oysa Dünya düzeni içinde adaleti ve düzeni tesis eden Osmanlı’nın varlığından çekinen zalim ülkeler mazlum olan ülkeleri mağdur edemiyordu. Osmanlı Devleti kendi milleti gibi Dünya’da yaşayan tüm insanların temel hak ve hürriyetlerini gözeterek bir ahlak ve bir saygınlık üzerine adalet ve ihlasla kötülüklerin önünde bir set gibi kalkan gibi duruyordu. Bugün kötülüklerin ve terör yuvalarının varlığını destekleyen haline gelen ABD, Osmanlı gibi olamadığı görülmüştür. Dünya büyük bir medeniyete muhtaçtır. Bu medeniyet daha önce yeryüzüne model olan Osmanlı medeniyetidir. Osmanlı medeniyetini yeniden dünyaya hâkim kılacak ve temin edecek yegâne kurum Osmanlı Ocaklarıdır. Bizlerde bu kutsal kurumda barışı, kardeşliği, birlik ve bütünlüğü aşılayarak önce milletimize sonra tüm dini ve dili ne olursa olsun yenidünya düzenine yaşayıp ve yaşatmaya çalışacağız. Bu anlamda Melih Göğebakan Başkanımızla büyük projelere imza atacağımıza inanıyor, tebrik ediyorum. Kurumumuza ve dünya kamuoyuna hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz