Osmanlı Ocakları Siyasete bulaşmayacak!!!!

Canpolat; Osmanlı Ocakları Siyaset Üstü Bir Kurumdur!
Osmanlı Ocakları Genel Başkanı A.Kadir Canpolat yazılı bir açıklama yaptı.

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı A.Kadir Canpolat şu ifadelere yer verdi.” Her hangi bir partiyle organik bağımız yoktur. Ak Parti’li yöneticiler de  her hangi bir ilişkimiz olmadığını dile getirmektedirler. Ak Parti Ülkeye ve hatta Dünya’ya mal olmuş bir siyasi partidir.
Ak partinin Osmanlı Ocakları gibi başka bir teşkilata ihtiyacı da yoktur. Osmanlı Ocakları Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle de kurulmamıştır.”

 

A.Kadir Canpolat Kimdir?

Osmanlı Hanedanı Paşalarından Paşa Ali’nin oğlu Molla Mevlüt’ün öz torunu A. Kadir Canpolat, Ecdadının sürgün gittiği Erzurum’da doğmuş ve Osmanlı Ocaklarını Erzurum’da kurulmuştur, daha sonra genel merkezini Ankara’ya taşımış Ülke genelinde olduğu gibi Dünya genelinde de teşkilatlanan büyük Sivil Toplum Örgütü olan Osmanlı Ocaklarının Kurucu Genel Başkanıdır.

 

Sözlerine devam eden Canpolat; “Hedefleri; Osmanlı Ahlakı, Adaleti, Hoş görüsünü yeniden yaşamak ve yaşatmaktır. Siyasetle ilgilenmeyen Osmanlı Ocakları, Milli iradeye saygı mitingleri gibi Osmanlı Medeniyetine sahip çıkan Sayın Cumhurbaşkanımız için Pensilvanya beddua ettiğinde, Erzurum’da 200 bin fetih süreleri okuyup ve okutarak Milletin Adamına sahip çıkmıştır.

 

Daha sonra Diyarbakır’da 1 milyon fetih süreleri okuyup seçim alanlarında Milletine hizmet için kefen giyinmiş Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek için mitinglere katılmıştır ve katılmaya da devam edecektir. Osmanlı Ocakları Siyasete değil! Milletin adamına, Milli iradeye destek vermektedir. Siyaset Osmanlı Ocaklarına göre değildir. Osmanlı Ocakları siyasete girmeyi de düşünmüyor.

 

Paralel yapı denen bir suç örgütü vardır. Osmanlı Ocakları bu suç örgütünün Kumpasları’na tepkilidir ve deşifre etmektedir. Ülkemiz için, Milletimiz için bu suç örgütüyle mücadele etmektedir. Bizimle Osmanlı Medeniyetin de buluşan aynı ideolojiyi savunan bir siyasi parti vardır.

 

Bu Ak Parti olduğu için Ak Parti ile ilişkilendiriliyoruz. Bu yüzden Cumhurbaşkanımızın Osmanlı Ocaklarını kurdurduğu isnat ediliyor. Bunlar art niyetle birilerinin iddia ettiği asılsız ve iftiralardır, kimse itibar etmemelidir. Osmanlı Ocakları’nın adını kullanarak taklit edenler Ak Partiyi Al Partiyle Osmanlı Ocakları’nı Osmanlı Kültür Ocakları,  Osmanlı Eğitim Ocakları, Selçuklu Osmanlı Ocakları ile taklit ediyorlar. Ak Ocaklar bizi Ak Parti kurdu diyerek taklitçilik yapmakladır ve bu olay Osmanlı Ocaklarına mal edilmeye çalışılmaktadır.

 

Ne Ak Partinin Nede Sayın Cumhurbaşkanımızın Böyle bir teşkilat kurdurduğu tamamen yalan’dır. Osmanlı Medeniyetini yaşayanların buluştuğu adres Osmanlı Ocaklarıdır. Tüm Siyasi partiler eşit mesafededir bize, kapımız herkese açıktır.

 

Alevi, Sünni, Türk, Kürt, Arap Etnik kimlik veya mezhep ayrılığı yoktur, bizde. Hatta Gayri Müslimlere Hz Fatih gibi ”Dilediğiniz Gibi İbadet Ve İkamet Edebilirsiniz

 

Hoşgörü çizgisinde olan Osmanlı Ocakları, Osmanlı Medeniyeti için mücadele edip Osmanlıca gibi Osmanlı Kültürüne sahip çıkacak projeler geliştirmektedir.”

 

“Böylesine puslu havada, izleri kaybedilmek istenen ecdadımızın mirasına sahip çıkmanın ve buna hizmet etmenin ne olduğunu bilip bu şuurla, Irz-ı can yapıp, Ulu batlı Hasan gibi mücadele eden ve uhudu asla terk etmeyen kardeşlerimizle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Önder bilen Osmanlı Ocakları’nda olmanın onurunu, şükrünü yaşıyoruz.

 

Bu vesile ile de Dünya geneli Osmanlı Ocakları Teşkilatımızın 10. Yıl dönümü kutlu olsun, Allah (cc) yar ve yardımcımız olsun.”

 

Bunları da sevebilirsiniz