Osmanlı Ocakları Halkla İlişkiler Başkanı Gültekin, Osmanlı Ocakları’nın Doğu Anadolu Ziyaretleri’yle İlgili Notları Paylaştı

Osmanlı Ocakları Halkla ilişkiler Başkanı Necip Fazıl Gültekin Osmanlı Ocakları’nın Doğu Anadolu ziyaretleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Gültekin, açıklamasında : ”25 Ekim – 01 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ‘Milli Birlik ve Beraberliğimiz ‘ ana temalı seyahat notlarımız aşağıdaki gibidir.” dedi.

Gültekin sözlerine şu şekilde devam etti : ”Osmanlı Ocakları Kurucu Genel Başkanı Sayın Kadir Canpolat ve Genel Merkez ekibi kendi imkanları ile karayolu üzerinden gerçekleştirilen Doğu ve Güneydoğu Anadolu illeri ziyaretleri sırası ile Erzurum Merkez, Erzurum Hınıs, Mardin Midyat, Mardin Merkez, Mardin Kızltepe, Mardin Nusaybin, Şanlıurfa Viranşehir, Şanlıurfa Merkez, Şanlıurfa Siverek, Elazığ Maden, Elazığ Merkez ve Malatya olarak gerçekleştirilmiştir.

ERZURUM

Güne Abdurahhman Gazi Türbesi ziyareti ile başlayan istişare seyahati Ak Parti Erzurum İl Başkanlığı görevini 8 yıl yapmış Osmanlı Ocakları’nın kuruluşunda emeği olan Kent Konseyi Başkanımız Sayın Hüseyin Tanfer’in ziyaret edilmesi ile devam etmiştir ve gündem tüm detayları ile ele alınmıştır.
Palandöken Belediyesi sayın Yunus Karadağoğlu ziyaret edilerek istişarelerde bulunulmuştur.
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ziyaret edilerek gündem ele alınmıştır.
Çeşitli esnaf ziyaret edilerek sokağın esnafın ve vatandaşın görüşleri dinlenmiştir.
Erzurum Hınıs İlçe Başkanlığımızın organize ettiği ve bölgenin İlçe başkanları civar illerin ve ilçelerin de katıldığı Osmanlı Ocakları il ve ilçe teşkilatları Kanaat önderleri ve gençlerin katılımı ile istişare toplantısı gerçekleşmiştir.
Önümüzdeki günlerde tüm teşkilatın masabaşı değil il il, ilçe ilçe, belde belde, köy köy, kapı kapı dolaşıp çalışması gerektiği Sayın Genel Başkanımız Kadir Canpolat tarafından açık ve net bir şekilde anlatılmıştır.

Osmanlı Ocakları’nın Türk Kürt Laz Boşnak hiç bir etnik köken gözetmeden Alevi Sünni ayrımı yapmadan Ecdadımızın bize bıraktığı mirası yaşatmamız ve anlatmamız için düğmeye tekrar bastığını ve tüm teşkilatın aynı heyecan ile hiç durmadan il Başkanları ilçe Başkanları Gençlik Kolları Kadın Kolları tek bir yumruk olarak görevlerini yapacaklarından emin olduğunu vurgulamıştır.

Güzergah boyunca geçilen ilçelerde spontane görüşmeler ve vatandaş ile sohbetler edilmiş olup Osmanlı Ecdadına yakışan ne var ise takdir edilmiştir.

MARDİN MİDYAT

Mardin İl ve İlçe başkanlığımızın düzenlemiş olduğu istişare toplantısında Osmanlı’dan Bugüne Fatih’ten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan son dönemlerde bölgede yapılan Her Türlü Teröre Karşı alınan önlemlerden ve Bölge halkının ihtiyaçlarını ön plana çıkartıp yerine getiren Büyük Türkiye’nin önemi Sayın Genel Başkanımız Kadir Canpolat tarafından noktası virgülü ne ise anlatılmıştır.
Genç Emniyet güclerimizle TSK’da görevli Doktoruna Öğretmenine kadar büyüklüğümüz kardeşliğimiz birlik ve beraberliğimiz kendini göstermiştir.
Terör ile Vatanımıza asla zarar verilemeyeceği anlatılmıştır .
Halk bu gün Terör sıkıntısını kimlerin yaptığını bilmekte ve kameralara gönül rahatlığı ile haykırmaktadır.
Tüm teşkilatımız gerektiği şekilde gece gündüz çalışacaktır .

MARDİN

İl başkanlığımızda Mardin il Kadın Kolları Başkanlığımız ve çeşitli atamalar gerçekleştirilmiştir.

İl ve ilçe teşkilatlarının şimdiye kadar olduğu gibi aynı heyecan ile çalışması istenmiştir.

MARDİN KIZILTEPE

Dikmen köyü Otluca mezrası ziyaret edilerek mezra halkı ile sohbetler gerçekleştirilmiştir.

Hala içimizde olan Fetö’nün diğer Tüm Terör örgütlerinden farklı olmadığı üstüne basa basa anlatıldı ve Fetö mücadelesinde 15 Temmuz öncesi Meşalesini yakan Kurucu Genel Başkanımız hala sürdürdüğü bu mücadeleyi ölümü pahasına ne olursa olsun Elif Elif Düz Elif diyerek kararlılığını göstermiştir.
Bölge halkının sorunları dinlenmiş ve istekleri alınmıştır yerine getirilecektir.
Kızıltepe mezralarında taziye ziyaretleri gerçekleştirilmiştir.

MARDİN NUSAYBİN

Nusaybin İlçe Başkanlığı açılışı yoğun bir katılım ile gerçekleştirilmiştir.
Nusaybin ziyareti bizim için çok önemlidir.
Cumhuriyet Bayramı’nın önemine ”Bu öyle güzel bir bayram ki Batı’da Dünyanın 3. Havalimanını açan Sayın Cumhurbaşkanımız Büyük Usta Recep Tayyip Erdoğan Ülkemin Doğusunda sıfır noktasında Kurucu Genel Başkanımız Kadir Canpolat önderliğinde Osmanlı Ocakları. Bu bayramı bize Hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türk milletine daha nasıl bir hediye olabilir ki dedirten bir kare” sözleri ile anlatılmıştır.
İstişare toplantımız sonunda Zeynel Abidin Türbesi ziyaret edilmiştir.
Ne kadar da Osmanlı Ocakları’na çamur atmaya çalışanlar Nusaybin’de protesto edildi diye iftira atmaya çalışsalar da tam tersi mükemmel bir karşılama ve harika bir uğurlama olmuştur.

ŞANLIURFA VİRANŞEHİR

İlçe başkanlığımız ziyaret edilmiştir görüşmeler yapılmıştır .

ŞANLIURFA

İl Başkanımızın ataması yapılmıştır ve ilçe teşkilatı yönetim belirlenmesi ele alınmış, startı verilmiştir.
Balıklı göl ve Hz İbrahim mağarası ziyaret edilmiştir.

ŞANLIURFA SİVEREK

İlçe başkanımızın ataması yapılmıştır.

ELAZIĞ MADEN

İlçe ve Bölge jandarma komutanlığı ziyareti yapılmıştır.
Dağda yazan Tek Vatan Tek Millet Tek Devlet Tek Millet yazısı bizi daha da duygulandırmıştır.
Bir kısmının boyası hava şartlarından dolayı bozulan bu anlamlı ve gerçek sözler Genel Başkanımız Kadir Canpolat tarafından Jandarma Komutanlığı’ndan izin alınarak boyaları yenilenmiştir ve bu tadilat kendisi tarafından yapılmıştır.

İlçede başarılı olan Bağımsız Belediye başkanı ile istişareler yapılmış ve gerekli notlar alınmıştır.
Kendileri bize her konuda destek olmuşlardır.

ELAZIĞ

İl başkanlığımızda Kadın Kolları Başkanı ataması Gençlik Kolları Başkanı ataması yapılmıştır.

Osmanlı Ocakları’nın nasıl davranması nasıl çalışması bir dakika bile boş kalmadan kapı kapı nasıl dolaşılması değerlerimizin anlatılması gerektiği Genel Başkanımız tarafından anlatılmış olup tek tek izah edilmiştir.

MALATYA

Seyahatin son günü Darende Somuncu Baba Türbesi ziyaret edilmiştir.

Dolu dolu bir ziyaret gerçekleştirme fırsatı verdiği için Kurucu Genel Başkanımız Küçük ustamız Kadir Canpolat’a teşekkür ederim” dedi.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppFacebook MessengerCopy LinkPrint

Bunları da sevebilirsiniz