Osmanlı Ocakları Genel Başkanımız Kadir Canpolat Beyefendilerin çağrısı;

Belki biz; 1071’de, 1299 ‘da, 1453’de, yeryüzünde bedenen bulunmuyorduk. Geçmişte Osmanlı Medeniyetinin dünya barışına katkı sağlanmasına yardımcı olamadık, savaş meydanlarında barış için, cesurca şehit olamadık belki, belki tarihin abidevi mutlak’ına yetişemedik, Ecdadımız, İstanbul surlarına vardığında yitiktik, o tarihin eşsiz sahnelerinde bulunamadık, Evet Belki Osmanlı yıkılırken buna engel olamadık, müdahale edemedik, ne tarihin derin sahnelerinde cefaya, nede tarihin gizli sahnelerinde sefada var olduk. Ama; Bu gün Öyle bir zaman’da var olduk ki; Geçmişte dünyaya mühür vuran bir medeniyeti, Günümüzde yeniden inşa edileceği zaman’da, geçmiştekilerin dahi, talip olduğu bir zaman dilimimde halg etti rabbimiz bizi. 

Yeniden Osmanlı ruhunun yaşanacağı bir zaman diliminde, yaşama ve hizmet etme imkanının lütfünü yaşıyoruz hep birlikte..
Mevla bize yeniden Osmanlı ruhunu, Osmanlı medeniyetini yaşaya bileceğimiz bir düzen ve bizi yeniden saadete götürecek bir lider verdi. Geçmişimizden övündüğümüz gibi geleceğimizden de ümit var olmalıyız.
Biz Bu yüzden Osmanlı Ocaklarındayız.
Belki geçmiş tarihlerde var olamadık ama;
2023’te yeni Türkiye’de üzerimize düşen vazifelerimizle, sorumluluklarımızla var olacağız.
Yeryüzünde ki insanlığın davası; Hz kuranın, Hz Ali’nin, Hz İsa’nın, Hz Musa’nın, Hz Muhammed Mustafa’nın davasıdır, Bu davadan vazgeçen. Bu değerlerden de vazgeçmiştir. Biz ne Hz kurandan, ne Hz Âli’den, ne Hz İsa’dan, ne Hz Musa’dan ne de Hz Muhammed’ Mustafa’dan dan vazgeçmeyeceğiz. Kardeşlikten, barıştan asla taviz vermeyeceğiz. Gönüller yapacağız, gönüller kazanacağız, hep birlikte, Yeniden güçlü Türkiye olacağız, çağrımız dünyada yaşayan tüm insanlığadır, çağrımız zalimlere karşı korkmayanlaradır, çağrımız bir olmaktır, beraber olmaktır, güçlü yarınlara birlikte varmaktır. Bu vesile ile dini dili ırkı mezhebi ne olursa olsun tüm insanlığa selam sevgi ve muhabbetlerimi iletir, küçüklerimin gözlerinden büyüklerimin ellerinden öperim.

Bunları da sevebilirsiniz