Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat’tan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Canpolat Mesajında, “Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ve Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasında en önemli etken olan bu Büyük Zafer’in ardında kahraman ordumuzun cesaret ve fedakarlığı vardır” ifadelerine yer verdi.

Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmi, ulusal bir bayramıdır.
Kazanılan Büyük Zafer, şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıştır. Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ve Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasında en önemli etken olan bu Büyük Zafer’in ardında milletimizin istiklal ve hürriyet sevgisi, kahraman ordumuzun cesaret ve fedakarlığı vardır. Büyük Taarruz’un yıldönümünü milletçe ve beraberlik içerisinde büyük bir gururla anıyoruz, 30 Ağustos Zaferi, milletimizin bu toprakları kanı ve canı pahasına geri vermeyeceğinin ve ilelebet sahip çıkacağının tüm dünyaya ispatıdır.
Büyük zaferimizin 97. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ordumuzun elde ettiği zaferi ve bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz millet olarak ne kadar gurur duysak yerindedir.

Bunları da sevebilirsiniz